Francia győzelmek és hazai dobogósok a vásárhelyi duatlon Eb-n

Horváth Bálint Ottó 2021. július 04., 21:18 utolsó módosítás: 2021. július 04., 21:52

Lezárultak a versenyek a hétvége folyamán Marosvásárhelyen és környékén zajlott duatlon Európa-bajnokságon. Az elit kategóriában a nőknél és a férfiaknál is francia győzelem született, de számos korosztályban hazai versenyzők is nyertek.

Fotó: Rab Zoltán

A nagyszabású megmérettetés során különböző távolságokon két duatlon Európa-bajnokságot rendeztek (az eredmények az országos bajnokságba is beszámítottak): pénteken a csergedi Transilvania Motor Ringen, vasárnap Marosvásárhely központjában zajlottak a versenyek.

A motorversenypályán a standard Eb-t rendezték, ahol 10 kilométeres futás, 37,5 km-es kerékpározás és újabb 5 km-es futás várt a különböző korosztályú versenyzőkre.

Fotó: Facebook/Transylvania 2021 Duathlon European Championships

A 20 és 24, illetve a 25 és 29 év közötti évkategóriában mind hazai versenyzők nyerték a versenyt,

előbbi korosztályban a többszörös országos bajnok, marossárpataki Kovács Szabolcs és a jászvásári Cosmina Spiridon, utóbbiban a kézdivásárhelyi születésű Tuzson Ágnes és a kolozsvári Kanizsay Levente bizonyult a legjobbnak. Mellettük a 35 és 39 évesek versenyében a marosvásárhelyi Adrian Costea is az első helyen végzett.

A városközpontban rendezett sprint Eb-n az elit és az ifjúsági kategóriában indulók, továbbá a korosztályos versenyzők és a parasportolók 5 kilométeres futásból, 20 km-es kerékpározásból és újabb 2,5 km-es futásból álló távot kellett teljesítsenek.

A férfi és a női elit kategóriában is francia versenyzők diadalmaskodtak,

előbbi mezőnyben Benjamin Choquert a spanyol Genis Grau és a belga Arnaud Dely előtt ért be a célba, míg utóbbiban Audrey Merle honfitársát, Marion Legrandét és a holland Ann Schoot Uiterkampot előzte meg. A férfi mezőnyben a legjobban teljesítő romániai sportoló a kolozsvári Kanizsay Levente volt, aki a 16. helyen zárt, a nőknél pedig a többszörös országos bajnok Antoanela Manac a 11. helyen zárt.

Az ifjúsági, U23-as kategóriában a belga Stef Corthouts (férfiak) és a spanyol Marta Pintanel Raymundo (nők), a junioroknál az olasz Alberto Bartolomeo Demarchi (férfiak) és a svájci Vanessa Possberg győzött. A parasportolóknál a csíkszeredai Tamirjan Róbert egyedüli induló volt a PTS4 kategóriában.

A korosztályos mezőnyben a férfiaknál a 20 és 24 évesek között Kovács Szabolcs újabb győzelmet aratott,

a 35–39 éveseknél Adrian Costea a második helyen végzett a nyertes, spanyol David Rodriguez Lopez mögött. A nők versenyében a 16 és 19 évesek között a csíkszeredai Balog Henrietta a második lett a német Neck Franziska mögött, a 25–29 éveseknél a kézdivásárhelyi Tuzson Ágnes ugyancsak másodikként zárt, a 30–34 éveseknél a sepsiszentgyörgyi születésű Bálint Réka nyert, megelőzve a nagyváradi Bakó Annamáriát.

Az elmúlt évek során fesztivállá nőtt marosvásárhelyi rendezvénysorozaton minden kategóriát figyelembe véve nagyjából hatszáz sportoló vett részt, valamint jelen volt az Európai Triatlon Szövetség elnöke, az olasz Renato Bertrandi.