A város főterén és a környező utcákban kialakított versenypályán a Formula Renault autóval versenyző francia pilóta 3 perc és 26 másodperc alatt teljesítette az 1,7 kilométeres futamot, megelőzve a második helyen végzett Daniel Oţîlt és a harmadik Mihai Leut.
A győztes Jerome France két forduló után vezeti az országos szuper rali bajnokságot, miután az előző fordulóban, Mangalián is nyerni tudott. Az idei szezon öt fordulóból tevődik össze, a versenyzők legközelebb augusztus 13–14-én Déva utcáin köröznek.
Marosvásárhely harmadszor adott otthont a szuper rali versenyének, a múlt hétvégi megmérettetésen 35 pilóta állt rajthoz. Korábban 2018-ban és 2019-ben rendeztek országos bajnoki futamot a városban.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!