HIRDETÉS

Fordulatos meccsen nyert az Inter Gyergyó

Felváltva vezettek a csapatok, a mérkőzés az utolsó pillanatokban dőlt el

2018. szeptember 26., 15:35

Nyerni tudott első hazai mérkőzésén az Inter Gyergyó, ez a győzelem pedig egyben az idény első három pontját is jelenti a szentmiklósiaknak. A teremlabdarúgó 2. Liga kedd esti meccsén a Futsal Ceahlăult sikerült felülmúlni igen izgalmas, fordulatos küzdelemben.

2018. szeptember 26., 15:35

Az új idényben először játszott hazai pályán az Inter Gyergyó teremfocicsapata. Az országos másodosztály második fordulójában a Futsal Ceahlăul Piatra Neamț volt a vendég a szárhegyi csarnokban.

Mindkét csapat edzőjének nélkülöznie kellett néhány alapemberét a kedd esti találkozón, ennek ellenére színvonalas összecsapást láthatott a közönség.

HIRDETÉS

Az első félidőben az Inter alaposabban próbálta kiépíteni helyzeteit, a Ceahlăul pedig sorra kivédekezve azokat gyors kontrákkal veszélyeztetett. Nem igazán talált fogást egymáson a két gárda, aztán a játékrész vége előtt három perccel a vendégek találtak be egy ellentámadás után.

Szünetig nem sikerült egyenlíteni, de a második félidő második percében már 1–1 állt az eredményjelzőn.

Nem tartott sokáig az öröm, hamar visszavették a vezetést a moldvaiak, és ezt az állást csak közel negyedóra után tudta megváltoztatni az Inter.

Vészkapusra váltottak az ezúttal lilában játszó zöld-narancsok, a 37. percben pedig egyenlítettek, majd egy perccel később át is vették a vezetést, amire ismét fél percen belül válaszolt az ugyancsak vészkapussal támadó Ceahlăul, kihasználva a hazaiak összekuszálódott védelmét.

Negyven másodperc volt még a játékidőből, az Inter továbbra is üres kapuval támadott, az emberfölény pedig ismét meghozta gyümölcsét,

12 másodperccel a végső sípszó előtt egy újabb találatot jegyezhettek, a vendégcsapatnak pedig már sem ideje, sem energiája nem maradt az egyenlítésre.

Most egy kis szünet következik a bajnokságban, október első hétvégéjén a Segesvári Pro Tineret otthonába látogat az Inter Gyergyó. A Kereszthegy viszont játszani fog, bepótolja az első fordulóból elhalasztott meccsét a Pro Academy Fălticeni ellen (szombaton 15 órakor kezdődik a találkozó a gyergyóremetei sportcsarnokban). 

Az összecsapást nyilvánvalóan jó hangulatban várják a remeteiek, hiszen múlt hét végén Galacról is sikerült elhozni a három pontot, pedig az United II.-ben több olyan labdarúgó is pályára lépett, aki az 1. Liga élvonalához tartozó galaci együttesben is meghatározó szerepet játszik. A Kereszthegynek most jó esélye van arra, hogy két győzelemmel, hat ponttal kezdje az idei bajnokságot. 

Teremlabdarúgás, 2. Liga, 2. forduló:
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Futsal Ceahlăul Piatra Neamț 4–3 (0–1),
gólszerzők: Marius Cioloboc 2, Flavius Cioată és Mezei Imre, illetve Robert Grigoriţă 2, Andrei Nistor.

További eredmények a 2. fordulóból:
Galaci United II.–Gyergyóremetei Kereszthegy 3–5 (2–3)
Marosvásárhelyi VSK–Segesvári Pro Tineret 12–4 (4–0)
Pro Academy Fălticeni–Fortius Buzău 3–8 (2–4)
A Kézdivásárhelyi SE szabadnapos volt.

Teremlabdarúgó 2. Liga, 2018–2019-es szezon
M GY D V GK P
1. Marosvásárhelyi VSK 13 11 0 2 83–36 33
2. Kézdivásárhelyi SE 12 8 1 3 86–52 25
3. Galaci United II. 13 8 0 5 48–44 24
4. Fortius Buzău 11 7 0 4 58–47 21
5. Gyergyóremetei Kereszthegy 13 6 1 6 50–58 19
6. Futsal Ceahlăul Piatra Neamț 13 4 0 9 72–67 12
7. Inter Gyergyó 12 2 1 9 44–71 7
8. Segesvári Pro Tineret 13 2 1 10 50–116 7
9. Pro Academy Fălticeni 0 0 0 0 0–0 0

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A kiállítás után szétesett az FK Csíkszereda (videóval)

Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.

Az FK Csíkszereda lehet a következő állomása a magyar válogatott támadónak?

A magyar sportsajtó szerint az NBI-ből két erősítés is érkezhet a labdarúgó Szuperliga újoncához, az FK Csíkszeredához. Tapasztalt, magyar bajnok labdarúgókat hoztak hírbe a piros-feketékkel.

Székelyhon

Magyar motorosok baleseteztek a Transzalpinán, egyikük életét vesztette – videóval

Balesetben életét vesztette vasárnap a Transzalpina magashegyi úton egy argentin és egy magyar motoros. Egyikük utasa többszörös sérüléseket szenvedett, a nőt mentőhelikopterrel szállították a nagyszebeni sürgősségre.

`
Krónika

Négyszobás szolgálati lakást kapott egy villában a lefaragásokat bejelentő miniszterelnöki kancelláriavezető egy dokumentum szerint

Négyszobás, 135 négyzetméteres szolgálati lakást kapott egy bukaresti villában Mihai Jurca, Ilie Bolojan miniszterelnök kancelláriájának vezetője – derült ki szombaton egy hivatalos dokumentumból.

Krónika

Nekifogtak egy újabb erdélyi autópálya-szakasznak (videóval)

Elkezdődött egy újabb erdélyi autópálya-szakasz megépítése a Brassó megyei Felsőszombatfalva és Fogaras között.

Főtér

A Maros megnyomorítása – a kavicsbányák és az emlékeikből élő horgászok

Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?

Ez is érdekelheti

Az olimpiai bajnokot legyőzve vébédöntős a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott idegőrlő meccsen 19–18-ra legyőzte az olimpiai bajnok bajnok szerb csapatot a szingapúri világbajnokság keddi elődöntőjében.

A fű és jég dala – minden pályán zajlik az élet

Újjáépülő arénák, új csapatok, kulcsjátékosok mozgása és legendák távozása, csíki erősítések a láthatáron – a Helyzetbe hozunk! negyedik részében Gyurka Csaba és Szabó Előd-Zsolt ismét alaposan körbejárja Székelyföld és a térség sportvilágát.

A döntőért játszanak a magyarok – kedden a tévében

A magyar férfi vízilabda-válogatott a szerbekkel játszik a döntőbe jutásért a vébén, a labdarúgó Bajnokok Ligájában pályára lép a Fradi és az FCSB, folytatódik a Tour, elődöntőznek a női Eb-n.

Ellenfeleket kapott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK, hazatért Toró az ifi Eb-ről

Kisorsolták a férfi asztalitenisz Európa Kupa idei csoportkörének csoportjait. A székelyföldi együttes még nem tudja, hogy megkapja-e a házigazda szerepkört.

Az olimpiai bajnok kiütésével világbajnoki döntőben a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15–9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.

Ikonok, történetek, inspirációk – tartalmas sportbeszélgetések sora Tusványoson

Idén is sportlegendák, olimpiai bajnokok és erdélyi példaképek a meghívottak a Tusványosi Nyári Szabadegyetem egyik legnépszerűbb helyszínén, a Buzsánszky Jenő Sportteraszon.

Lezárult a székely világelső veretlenségi sorozata

Egy év és nyolc hónap után szenvedett vereséget újra egyéniben Györgydeák Apor. A székely világelső teqballos klubtársától, Marek Pokwaptól kapott ki a montenegrói torna döntőjében.

Képernyőn az FK Csíkszereda kiszállása és a magyar női vízilabdázók vb-elődöntője

Két kiemelkedő mérkőzést követhetünk hétfőn késő délután: előbb a magyar női vízilabda-válogatott elődöntőt játszik a szingapúri világbajnokságon, majd az FK Csíkszereda az első idegenbeli mérkőzésén lép pályára a labdarúgó Szuperligában.

U19-ben verhetetlenek a gyergyói ökölvívók

Kiválóan szerepelt Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub az U15-ös és U19-es korosztályok magyar bajnokságán. Az U19-eseknél négy versenyző indult, és mindannyian bajnoki címet szereztek. Az U15-ösöknél is született egy bronzérem.

A vébécímvédő horvátokat kiütve érmekért játszik a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 18–12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!