14.00 Labdarúgás, Román Kupa: Kolozsvári Sănătatea–Jászvásári Poli (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
14.45 Sznúker, European series, Shoot out, 1. forduló (Eurosport 2)
16.30 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Svédország–Lengyelország (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
16.30 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Svájc–Németország (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
18.00 Röplabda, Liga I: Nagybányai CSM–Zilah (TVR Sport)
18.00 Labdarúgás, Román Kupa: FC Ceahlăul Piatra Neamț–Kolozsvári CFR (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Franciaország–Románia (Digi Sport 4, Prima Sport 2)
19.45 Kézilabda, Bajnokok Ligája: Bukaresti Dinamo–PSG (Digi Sport 2, Prima Sport 3)
20.30 Labdarúgás, Román Kupa: Borcea–FCSB (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, NB I: Debreceni VSC–Ferencvárosi TC (M4 Sport)
21.30 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Dánia–Norvégia (Digi Sport 4)
21.30 Női kézilabda, Európa-bajnokság: Magyarország–Montenegró (Prima Sport 4)
21.30 Labdarúgás, Premier League: Fulham–Brighton (Digi Sport 3, Prima Sport 3)
21.30 Labdarúgás, Belga Kupa: Anderlecht–Westerloo (Prima Sport 5)
22.15 Labdarúgás, Premier League: Bournemouth–Tottenham (Digi Sport 2, Prima Sport 2)

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!