Mégsem a Nagyszebeni Hermannstadt elleni, 2–2-re végződött mérkőzés volt a továbbra is bizonytalan helyzetben levő ASA hattyúdala. A felszámolás szélén álló klubnál ugyanis a csődöt kimondott döntésre a megbízott jogi ügyintézők pénteken, éppen az egyhetes határidő lejárta előtt fellebbeztek, így még maradt remény a folytatásra.
A csapat így nem lépett vissza a bajnokságtól, és játszhatott a hétvégi fordulóban, valamint amíg nem születik jogerős döntés, a január 12-re kitűzött következő tárgyalásig még folytathatja a bajnokságot. Ez azonban egyelőre nem bizonyos, mivel az ASA következő meccse szerdán 14.30-kor lesz az Unirea Slobozia ellen, a Román Kupa legjobb 32 csapata közt, így a fellebbezés következtében a klub csődbe jutására vonatkozó határozat felfüggesztése (amelyre nagy az esély) várhatóan hétfőn vagy kedden kellene megtörténjen. Ellenkező esetben viszont a klub nem játszhatná le az idegenbeli kupamérkőzést, és kizárhatják a bajnokságból.
Az Ilfov megyei CS Balotești elleni találkozót kiválóan kezdte Marius Popescu csapata, és csakúgy mint a Nagyszebeni Hermannstadt ellen, az elején ismét Luka Mijokovic góljával szerzett vezetést.
Aztán szünetig a hazaiak Adrian Hurdubei találatával egyenlítettek, sőt a második félidő elején Eugen Nică révén megfordították az állást.
Előnyük viszont rövid ideig tartott, hiszen negyedórával később az ASA alig hat perc alatt háromszor talált be Cosmin Sîrbu, Alexandru Stoica és Mihai Petra által. Ezzel a vendégek eldöntötték a mérkőzést, ráadásul a végén Sîrbu újabb két gólt lőtt, így mesterhármast ért el.
Figyelembe véve a klub körüli nehéz helyzetet, az ASA idegenbeli fölényes győzelme meglepetésnek számít, amiért a játékosok mindenképpen dicséretet érdemelnek. Győzelmével a marosvásárhelyi csapat tartja helyét az élmezőnyben, és 22 pontjával kettőt előrelépve, feljött a negyedik helyre.
Következő mérkőzésén az ASA hazai pályán kellene játsszon a CS Afumați ellen (amennyiben felfüggesztik a határozatot), amely hétvégén a Temesvári Ripensia elleni 2–0-s sikerével felzárkozott az élmezőnyhöz.
A forduló további mérkőzésein a második helyezett Dunărea Călărași ezúttal is megállíthatatlannak bizonyult, a Nagyváradi Luceafărul hazai legyőzésével immár sorozatban tizedik meccsét nyerte meg. A harmadik Chindia Târgoviște Clinceni-ben gyűjtötte be a három pontot az Academica ellen, a tabella végén pedig az Aradi UTA megszakította nyeretlen sorozatát, kilenc meccs után győzött ismét a Știința Miroslava vendéglátójaként.
Labdarúgó 2. liga, 13. forduló, Balotești, községi stadion:
CS Balotești–Marosvásárhelyi ASA 2–6 (1–1),
gólszerzők: Hurdubei (34.), Nică (53.), illetve Mijokovic (9.), Sîrbu (67., 87., 90.), Stoica (68.), Petra (73.).
Balotești: Iordan – Mirescu, Opriş, Răuţă, Gheorghe – Coman, Ion, Neagu (Pătrașcu, 72.), Ciubuc (Gojnea, 46.), Hurdubei – Nică. Edző: Laurenţiu Diniţă.
ASA: Moga – Kilyén, Băjan, Iacob, Mendy – Laso, Mijokovic, Petriş (Iliescu, 79.), Licu (Stoica, 55.), Panait (Petra, 64.) – Sîrbu. Edző: Marius Popescu.
Vezették: Robert Avram (Piteşti), Alexandru Midvichi, Mihăiţă Necula (mindketten Bukarest).
További eredmények a 13. fordulóból:
Bukaresti Metaloglobus–Sportul Snagov 2–1 (2–0)
Academica Clinceni–Chindia Târgoviște 0–2 (0–1)
CS Afumați–Temesvári Ripensia 2–0 (1–0)
Dunărea Călărași–Nagyváradi Luceafărul 1–0 (0–0)
Szatmárnémeti Olimpia–Foresta Suceava 2–0 (1–0)
Aradi UTA–Știința Miroslava 3–0 (2–0)
Zsilvásárhelyi Pandurii–Temesvári ASU Poli 1–1 (1–0)
CS Mioveni–FC Argeș Pitești 0–0
Nagyszebeni Hermannstadt–Dacia Unirea Brăila – vasárnap, 11.30
Az élmezőny:
1. Dunărea 31 pont
2. Hermannstadt 29
3. Chindia 27
4. ASA 22 (gól: 28–20)
5. Academica 22 (20–17)
6. Mioveni 22
7. ASU Poli 20
8. Afumați 19
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!