Földharcban és csapatban is érmesek lettek a székely cselgáncsozók

Dobos László 2024. október 22., 16:03 utolsó módosítás: 2024. október 22., 17:31

Remek eredményekkel tértek haza a székelyföldi cselgáncsozók. Az U21-es korosztály számára kiírt csapat-, illetve a földharcbajnokságon többen dobogós helyezést értek el.

A bronzérmes székelyföldi lánycsapat Fotó: facebook/ Veres László

Csapatbajnoksággal kezdődött a kétnapos megmérettetés Izvoraniban, ahol a Csíkszeredai ISK női együttese bronzérmet szerzett. Az első két helyen sorrendben a CS Unirea Focșani és a Dévai CSM végzett. A ISK összetétele: Szakács Réka, Csibi Noémi, Imecs Bernadett, Balogh Hanna és Ágoston Eszter.

Albu Botond edző, Mihály Hunor és Lajos Orsolya •  Fotó: Albu Botond
Albu Botond edző, Mihály Hunor és Lajos Orsolya Fotó: Albu Botond

„Ezen a versenyen a csíki csapatot erősítette Balogh Hanna, a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes ISK sportolója, akinek felkészítő edzője Veres László. A Csíkszeredai ISK lányait pedig Dánél Szabolcs, Dániel Albert és Márton Benedek tanár-edzők készítették fel” – mondta el a Székely Sportnak Albu Botond, a VSK Csíkszereda edzője.

Második nap az egyéni földharc (Ne Waza) országos bajnokságon bizonyítottak a székelyföldi dzsúdósok, ahol újabb öt érmet szereztek. A legjobb eredmény Lajos Orsolya (63 kg) nevéhez fűződik, a VSK Csíkszereda sportolója bajnok lett súlycsoportjában. A csíkiak további eredményei: Mihály Hunor (Csíkszeredai ISK, 81 kg) – 3. hely, illetve Ágoston Eszter (Csíkszeredai ISK, +63 kg) és Székely Botond (Csíkszeredai ISK, 66 kg) – 7. hely.

A földharcban érmes székely sportolók. Balról Albu Botond edző, jobbról Veres László edző •  Fotó: facebook/ Veres László
A földharcban érmes székely sportolók. Balról Albu Botond edző, jobbról Veres László edző Fotó: facebook/ Veres László

A kézdivásárhelyi cselgáncsozók három érmet szereztek földharcban: Balogh Hanna (+63 kg) és Aracsi Ákos (81 kg) ezüsttel gyarapította éremgyűjteményüket, Barbocz Levente Mátyás (66 kg) pedig bronzérmes lett.