A rutinos kapus, Ribánszki László után újabb felvidéki labdarúgó érkezését jelentette be kedden a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság rajtjára készülő FK Csíkszereda.
A piros-feketék legújabb szerzeménye a 24 éves Mészáros András, aki középcsatár-poszton mozog a legotthonosabban, de a széleken is bevethető.
A szlovákiai Komáromban született labdarúgó a dunaszerdahelyi klubnál nevelkedett és 2015 őszén a DAC-nál is mutatkozott be a felnőttek között, mégpedig a Slovan Bratislava elleni rangadón. Mészáros 19 mérkőzésen lépett pályára a sárga-kéknél, majd 2018 telén a másodosztályú Komáromi FC-hez került kölcsönbe.
Az előző szezont újból az élvonalban, a garamszentkereszti FK Pohronie csapatában kezdte, ott 18 bajnoki és kupamérkőzésen öt gólt szerzett, de idény közben az aranyosmaróti FC ViOn-hoz távozott. Júliusban átigazolt a szintén Fortuna Ligában érdekelt SFK Szerdehez, most viszont – a posztján levő nagy konkurencia miatt – ismét a váltás mellett döntött.
Mészáros Andrást az őszi idényre vette kölcsön az FK Csíkszereda, a fiatal csatár kedden délután meg is érkezett Székelyföldre és hamarosan bemutatkozhat új csapatában.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!