A marosvásárhelyi játékosok hat éve különböző korcsoportokban játszottak, 2019-ben megnyerték a korosztályos bajnokságot, tavaly pedig a járvány okozta nehézséget is leküzdve a harmadik helyet szerezték meg az U17-es és a másodikat az U19-es bajnokságban.
Tehetséges vízilabdázókkal a keretben a VSK-nál elérkezettnek látták a pillanatot, hogy ezzel a fiatal csapattal benevezzenek az élvonalbeli bajnokságba,
ahol jóval tapasztaltabb ellenfelekkel, a három bukaresti klubbal, a Steauával, a Rapiddal és a Dinamóval mérkőznek meg.
A marosvásárhelyi csapat az első fővárosi tornán oda-visszavágós alapon lejátszotta első bajnoki mérkőzéseit, amelyeken nagyarányú különbségekkel maradt alul, ennek ellenére Cristian Ispir vezetőedző úgy véli, nagyon jó úton haladnak.
A felnőtteknél számunkra nagyon nehéz, mert csak egyetlen felnőtt korosztályú játékosunk van, a többiek mind ifjúságiak. Mérkőzésről mérkőzésre egyre jobban játszottunk, mindenkit lenyűgözött a teljesítményünk. Bátraknak neveztek, amiért vállaltuk a szereplést a felnőtteknél” – mutatott rá Cristian Ispir.
Kiemelte, nagyon fontos számukra, hogy minél több meccsük legyen, mert elsődleges céljuk az éremszerzés az U19-es bajnokságban, ezért nagyon hasznosak a felnőtteknél lejátszott percek.
„Természetesen ha a keret egyben marad, két-három év múlva, néhány erősítéssel már ütőképesebb csapatot alkothatunk a felnőtteknél is. Egyelőre nagyon kell figyelnünk a jelenlegi keretre” – közölte a vezetőedző.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
1920. június 4-én írták alá a versailles-i Grand Trianon kastélyban azt a békeszerződést, amely alapjaiban formálta át Magyarország sorsát. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Köő Artúr történészt, Trianon-kutatót kérdeztük.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!