A harmincéves játékos visszaesése annak tudható be, hogy mivel az oroszok és fehéroroszok kizárása miatt Wimbledon után nem osztottak ranglistapontokat, elvesztette a tavalyi negyeddöntőért kapott 350 pontot.
Ami a románokat illeti, a férfiak mezőnyében a legelőkelőbb helyet Filip Cristian Jianu foglalja el, aki összességében öt pozíciót javított, így jelenleg a 310. helyen áll 155 ponttal.
A címét vasárnap megvédő Novak Djokovic 2000 pontot bukott, és a harmadikról a hetedik helyre esett. Az élen változatlanul az orosz Danyiil Medvegyev áll, aki nem léphetett pályára a londoni Grand Slam-tornán.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!