Ferencz Katalin Román Kupát nyert

Dobos László 2021. június 30., 12:13 utolsó módosítás: 2021. június 30., 12:30

Székely sportoló nyerte a nők versenyét a 2021-es díjugrató Román Kupán. A Tordán megrendezett vetélkedőn a hölgyek között Ferencz Katalin, a Kotormányi Kavalliera Sportklub képviselője végzett az élen.

Ferencz Katalin Castor nyergében a díjkiosztó ünnepségen Fotó: Alexandru Jiga

A romániai lovas sportok egyik legrangosabb versenyének volt a házigazdája a tordai Salina Equines lovasközpont, ahol összesen 110 ló és lovas állt rajthoz.

A hölgyek versenyének dobogósai: 1. Ferencz Katalin – Castor nevű lovával (Kotormányi Kavalliera Sportklub), 2. Takács Sandra – Hanna nl. (Kolozsvári U), 3. Ana Tudoran – Serena nl. (Nagyszebeni CSM).

A férfiak versenyén a Nagyszebeni CSM versenyzői állhattak dobogóra. A sorrend: 1. Daniel Bucur – Quasar nevű lovával, 2. Schumann Norbert – Coco Chanel nl., 3. Constantin Irimia – Iberlino nl.

Csapatversenyben szintén a nagyszebeniek végeztek az élen.