Félpályás góllal mentett pontot a Dinamo

Orbán Zsolt 2020. szeptember 12., 00:04 utolsó módosítás: 2020. szeptember 12., 10:34

Két újonc légiós is betalált a labdarúgó 1. Liga harmadik fordulójának pénteki játéknapján. A Dinamo Bukarest spanyol tízesének gólja egészen különlegesre sikerült.

Nem bírtak egymással a felek Bukarestben Fotó: telekomsport.ro

A kéthetes nemzetközi szünetet követően pénteken két mérkőzéssel folytatódott az élvonalbeli bajnokság alapszakasza. A harmadik forduló nyitómeccsén az Aradi UTA a FC Argeș vendégeként játszott kétgólos döntetlent, majd az esti Dinamo–Botoșani találkozó végeredménye is 1–1 lett.

Az újoncok pitești-i összecsapásán az UTA a jobbhátvéd Sorin Bustea jól eltalált kapáslövésének köszönhetően sokáig győzelemre állt. A piros-fehérek játékosa mintegy 20 méterről bombázta a jobb alsóba a labdát.

Az aradiak többször is növelhették volna az előnyt, miközben a kapusuknak is akadt dolga. A házigazdák a végjátékhoz közeledve tudtak egyenlíteni, a pár perce becserélt Cephas Malele révén, aki ezen a meccsen mutatkozott a FC Argeșnél.

A lila-fehérek első pontjukat szerezték a bajnokságban, míg a Bálint László vezette UTA sorozatban harmadik döntetlenjét jegyezte.

A Dinamo-stadionban szintén a vendégek kerültek előnybe. Az Európa Liga második selejtezőre készülő FC Botoșani – amely csütörtökön a macedón FK Skendiját fogadja – szerencsés öngóllal vezetett a szünetben. A találatnál közreműködő Ofosu ugyanakkor lesről indult, amit nem szúrt ki a partjelző.

A bukarestiek nem mindennapi megoldással egyenlítettek: a második félidőre becserélt Borja Valle a kezdőkörből, saját térfeléről lepte meg a kapujából kimozdult Eduard Papot, aki 60 méterről kapott gólt.

A Deportivo La Corunánál is megfordult spanyol légiós óriási találattal mutatkozott be a román bajnokságban. A hosszabbításban a Botoșani egyik argentin középpályása, Juan Cascini gyűjötte be második sárga lapját, de maradt a döntetlen.

A moldvaiak két győzelem után veszítettek pontokat, míg a Dinamo még nem tudott nyerni az új bajnoki idényben.