Péntektől vasárnapig nagyüzem volt a székelyudvarhelyi sportcsarnokban, itt rendezték a 11 és 12 évesek, vagyis az ifjúsági 3-as korcsoport számára a csapatdöntőt. Rengeteg gárda nevezett be: 30-an voltak a lányoknál, 34-en a fiúknál. Utóbbiaknál a házigazda Székelyudvarhelyi ISK öt csapattal volt érdekelt, ezekből három főtáblára jutott, vagyis a legjobb tizenhat mezőnyében szerepelt. Kettő az első körben búcsúzott, de a Toró Dávid, Sebők Márton és Bărdaș Márk trió egyszerűen verhetetlen volt. Három 3–0-s eredménnyel jutottak be a döntőbe.
A György István által irányított csapat a fináléban a Besztercei VSK-val csapott össze. Ez egy kicsit szorosabb csatát hozott, de a legvégén 3–1-re az udvarhelyiek diadalmaskodtak, így a díjazásnál megkapták a bajnoknak járó trikókat és az aranyérmeket.
„Nagyon jól játszottak a fiúk, nem gondoltam volna, hogy ennyire simán verjük a mezőnyt. Maximálisan rákészültünk erre a tornára, kéthetes edzőtáborban voltunk, a munka pedig meghozta gyümölcsét.
– összegzett az együttes trénere.
A fiúk számára ezzel nincs vége az idénynek, következnek az egyéni megmérettetések: az országos döntő torna, a Román Kupa és a Top16-os verseny. Ezeket mind Székelyudvarhelyen rendezik, legközelebb május 20–22-én állnak asztalokhoz a fiatalok.
A háromszéki színeket a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub, és a sepsiszentgyörgyi ISK csapatai képviselték. Előbbiek Canea-Kocsis Abigél, Balázs Boglárka és Beján Boglárka összeállításban bronzérmesek lettek.
„Jövőre is ebben a korosztályban versenyzünk, úgyhogy van amiért dolgozzunk, hogy egy picivel jobbak lehessünk. Úgy gondolom, hogy egy kis szerencsével akár ott lehettünk volna a döntőben”– nyilatkozta Kerekes Barnabás, a Nagy Mózes Sportklub asztalitenisz edzője.
A Nagy Mózes fiú gárdája a Simó Éliás Máté, Handra Márk, Csiszár Zsolt és Fábián Balázs felállásban az 5–8. helyen zárt.
A Sepsiszentgyörgyi ISK első számú fiúcsapata a selejtező csoportjában két győzelmet és egy vereséget könyvelhet el, számukra így nem sikerült a továbbjutás. A másik gárdának ez volt az első hivatalos tornája, győzelem nélkül tértek haza. A csapat összeállítása: Orosz Krisztián, Vinczi Ákos, Kádár Benedek, Farkas Hunor, Csáki Gergő, Kölcsei Ákos és Jakab Bence.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!