Péntektől vasárnapig nagyüzem volt a székelyudvarhelyi sportcsarnokban, itt rendezték a 11 és 12 évesek, vagyis az ifjúsági 3-as korcsoport számára a csapatdöntőt. Rengeteg gárda nevezett be: 30-an voltak a lányoknál, 34-en a fiúknál. Utóbbiaknál a házigazda Székelyudvarhelyi ISK öt csapattal volt érdekelt, ezekből három főtáblára jutott, vagyis a legjobb tizenhat mezőnyében szerepelt. Kettő az első körben búcsúzott, de a Toró Dávid, Sebők Márton és Bărdaș Márk trió egyszerűen verhetetlen volt. Három 3–0-s eredménnyel jutottak be a döntőbe.
A György István által irányított csapat a fináléban a Besztercei VSK-val csapott össze. Ez egy kicsit szorosabb csatát hozott, de a legvégén 3–1-re az udvarhelyiek diadalmaskodtak, így a díjazásnál megkapták a bajnoknak járó trikókat és az aranyérmeket.
„Nagyon jól játszottak a fiúk, nem gondoltam volna, hogy ennyire simán verjük a mezőnyt. Maximálisan rákészültünk erre a tornára, kéthetes edzőtáborban voltunk, a munka pedig meghozta gyümölcsét.
– összegzett az együttes trénere.
A fiúk számára ezzel nincs vége az idénynek, következnek az egyéni megmérettetések: az országos döntő torna, a Román Kupa és a Top16-os verseny. Ezeket mind Székelyudvarhelyen rendezik, legközelebb május 20–22-én állnak asztalokhoz a fiatalok.
A háromszéki színeket a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub, és a sepsiszentgyörgyi ISK csapatai képviselték. Előbbiek Canea-Kocsis Abigél, Balázs Boglárka és Beján Boglárka összeállításban bronzérmesek lettek.
„Jövőre is ebben a korosztályban versenyzünk, úgyhogy van amiért dolgozzunk, hogy egy picivel jobbak lehessünk. Úgy gondolom, hogy egy kis szerencsével akár ott lehettünk volna a döntőben”– nyilatkozta Kerekes Barnabás, a Nagy Mózes Sportklub asztalitenisz edzője.
A Nagy Mózes fiú gárdája a Simó Éliás Máté, Handra Márk, Csiszár Zsolt és Fábián Balázs felállásban az 5–8. helyen zárt.
A Sepsiszentgyörgyi ISK első számú fiúcsapata a selejtező csoportjában két győzelmet és egy vereséget könyvelhet el, számukra így nem sikerült a továbbjutás. A másik gárdának ez volt az első hivatalos tornája, győzelem nélkül tértek haza. A csapat összeállítása: Orosz Krisztián, Vinczi Ákos, Kádár Benedek, Farkas Hunor, Csáki Gergő, Kölcsei Ákos és Jakab Bence.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!