Népes és erős mezőny gyűlt össze a Simon László Sportcsarnokban zajlott viadalra, közel 300 sportoló küzdött meg a bajnoki címekért.
A székelyföldi csapatok közül a szervező Marosvásárhelyi BSG Sportklub volt a legeredményesebb, amely szabadfogásban az első helyen zárt a rangsorban. A klub birkózói három aranyérmet nyertek David Metea, David Soare és Ionuț Goran révén, míg Claudia Manțog a harmadik lett.
Remekül teljesítettek a Marosvásárhelyi ISK versenyzői is, akiknek azonban nem sikerült megkaparintaniuk a legfényesebb medált. Denis Sămărghițan ezüstérmet szerzett, Fazakas Márk, Kelemen Márk és Yanis Man pedig bronzot gyűjtött.
A Székelyudvarhelyi ISK sportolói is felálltak a dobogóra, Lőrincz Magor a második, Egyed Gergő a harmadik helyen végzett.
Az idei versenyszezon a hétvégén zárul, amikor szintén Marosvásárhelyen rendezik meg az U15-ös és U20-as korosztályú csapatbajnokság döntőit.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!