Népes és erős mezőny gyűlt össze a Simon László Sportcsarnokban zajlott viadalra, közel 300 sportoló küzdött meg a bajnoki címekért.
A székelyföldi csapatok közül a szervező Marosvásárhelyi BSG Sportklub volt a legeredményesebb, amely szabadfogásban az első helyen zárt a rangsorban. A klub birkózói három aranyérmet nyertek David Metea, David Soare és Ionuț Goran révén, míg Claudia Manțog a harmadik lett.
Remekül teljesítettek a Marosvásárhelyi ISK versenyzői is, akiknek azonban nem sikerült megkaparintaniuk a legfényesebb medált. Denis Sămărghițan ezüstérmet szerzett, Fazakas Márk, Kelemen Márk és Yanis Man pedig bronzot gyűjtött.
A Székelyudvarhelyi ISK sportolói is felálltak a dobogóra, Lőrincz Magor a második, Egyed Gergő a harmadik helyen végzett.
Az idei versenyszezon a hétvégén zárul, amikor szintén Marosvásárhelyen rendezik meg az U15-ös és U20-as korosztályú csapatbajnokság döntőit.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!