A nyári felkészülést augusztus elején kezdték el, és egy alap állóképesség-fejlesztés után rögtön Gyomaendrődre utazott a Sport-All SK, ahol a közel 40 háromszéki sportoló Vass Hunor edző irányításával augusztus 13–20. között az MTK Budapest által szervezett nemzetközi edzőtáborban vett részt más nemzetek (Románia, Szlovákia, Ukrajna, Izrael és Irán) kiválóságaival.
A magyarországi felkészítő után egy hétig a sepsiszentgyörgyi műhelyben folytatódott a munka, majd augusztus 28-tól egy öt napos, az I am Karateka nevet viselő, már hagyománynak számító hegyi edzőtáborban vettek részt Kommandó településen.
„A felkészülési időszak végeztével kijelenthetem, hogy egy intenzív, megterhelő időszakon vannak túl fiatal sportolóink, de ha lehet így fogalmazni, ez is volt a cél. Az alapozás, mint minden sportágban, egy határokat feszegető időszak, viszont elengedhetetlen a sportágspecifikus felkészülésre. Szeptembertől már kezdődik a versenyidőszak, az idény első versenye a Budapest Open nemzetközi torna lesz, mintegy 2200 indulóval. Ez már kvalifikációs pontszerző verseny a jövő évi grúziai Európa-bajnokságra” – összegzett Vass Hunor edző.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!