16.30 Kézilabda, férfi vébé: Katar–Argentína (Digi Sport 2)
16.30 Kézilabda, férfi vébé: Egyesült Államok–Belgium (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
17.00 Labdarúgás, Szuperliga: Chindia–FC Argeș (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
17.45 Kosárlabda, férfi bajnokság: Petrolul Ploiești–Nagyszebeni CSU (Digi Sport 3, Prima Sport 5)
19.00 Kézilabda, férfi vébé: Szerbia–Hollandia (Digi Sport 2, Prima Sport 4)
19.00 Kézilabda, férfi vébé: Horvátország–Bahrein (Digi Sport 4)
19.00 Labdarúgás, török bajnokság: Umraniyespor–Fenerbahce (Prima Sport 3)
19.30 Labdarúgás, Serie A: Bologna–Cremonese (Digi Sport 3, Prima Sport 2)
20.00 Labdarúgás, Szuperliga: Konstancai Farul–Kolozsvári CFR (Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1)
21.30 Kézilabda, férfi vébé: Németország–Norvégia (Digi Sport 4, Prima Sport 5)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Inter–Empoli (Digi Sport 2, Prima Sport 3, Orange Sport)
22.00 Labdarúgás, Premier League: Fulham–Tottenham (Digi Sport 3, Prima Sport 2, Orange Sport)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Valencia–Almeria (Prima Sport 4, Orange Sport)
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!