Fángli Henrietta az Uni-Győri ÚSZÓ SE színeiben indult a Kaposváron rendezett magyar országos bajnokságon. Az Amerikai Egyesült Államokban tanuló kiváló marosvásárhelyi sportoló már tavaly is bizonyított Magyarországon, amikor szintén az ob-n 100 méter mellen 24 éves magyar csúcsot döntött meg, átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.
Az idei megmérettetésen Fángli Henrietta újra maradandót alkotott, 50 és 100 m mellen is országos csúccsal szerezte meg az aranyérmet, ráadásul mindkét versenyszámban teljesítette a világbajnoki szintidőt.
A 100 méter mellen elért 1:06.87-es idejével érdemelte ki az országos bajnokság legértékesebb női sportolója (MVP) címet a Magyar Úszó Szövetség részéről. 50 m mellen 30.61 másodperc volt az ideje, ezzel első magyarként úszta 31 másodpercen belül ezt a távot, az új országos csúcsa ötödik idő jelenleg a világrangsorban.
Fángli Henrietta 200 mellen is közel volt az aranyhoz, de végül az ezüstéremmel kellett megelégedjen. A triplázás mégis összejött neki, hiszen a Győri Úszó SE női 4x100 m vegyesváltójával Ollé Mónika, Sebestyén Dalma és Lakó Dorina mellett bajnoki címet nyert.
A kaposvári verseny legértékesebb férfi sportolója a tavaly olimpiai bajnoki címet szerzett Kós Hubert lett, aki elképesztő teljesítménnyel kilenc aranyérmet gyűjtött az idei ob-n.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!