A Kolozsváron rendezett múlt hétvégi döntő torna első napján a vásárhelyiek minimális különbséggel zártak az élen, a második versenynapon azonban a Bukaresti Rapid kiemelkedőt alkotott, így megszerezte az aranyérmet. Az Elektromaros a második helyen végzett, nem tudta megvédeni a bajnoki címét, de megelőzte a harmadik Conpet Petrolul Ploiești-et.
Az Orosz István és Seres József edzők által irányított marosvásárhelyi csapat játékosai (Seres Bernadett, Szabó Júlia Emese, Fekete Réka, Roxana Bordianu, Maria Ciobanu, Budoi Noémi, Kádár Nóra és Monica Dan) eredményükkel megszerezték az indulási jogot az Európa Kupára, amelyet októberben Münchenben rendeznek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!