A Csíkszeredai ISK fiatal sílövői ezüst- és bronzérmekkel gazdagították kollekciójukat ezen a bajnokságon. Az U15-ös korosztályban az egyéni, hosszú próbában Bíró Magor ezüstérmes lett, Györpál Csenge pedig bronzérmes, a vegyesváltó pedig – amelynek tagjai Györpál Csenge, Kelemen Nóra, Bíró Magor és Kelemen Ákos voltak – a dobogó második fokára állhatott. Az U13-as korosztályban Nagy-Menyhárt Noémi két bronzérmet szerzett, a hosszú próbában és a sprintversenyen is a harmadik pozícióban zárt.
Politikusok tisztelték meg jelenlétükkel a vasárnapi versenyeket is, a díjazásnál pedig Márton Simon érdemes edző, a verseny igazgatója mellett Adrian Veștea fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter is, illetve Hajdú Gábor parlamenti képviselő adta át az érmeket.
A váltóversenyek dobogósai, illetve a székelyföldi csapatok helyezései:
U13-as korosztály (ifjúsági 4):
Vegyes váltó (2x2,4 km + 2x2,4 km): 1. Barcarozsnyói Dinamo ISK, 2. Felsőbányai ISK, 3. Baracarozsnyói CSO, 4. Csíkszeredai ISK (Nagy-Menyhárt Noémi, Tankó Fanni, Miklós András, ifj. Hajdu Gábor).
U15-ös korosztály (ifjúsági 3):
Vegyes váltó (2x3 km + 2x3 km): 1. Barcarozsnyói Dinamo ISK, 2. Csíkszeredai ISK ( Györpál Csenge, Kelemen Nóra, Bíró Magor, 9. Kelemen Ákos), 3. Felsőbányai ISK.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Sorsdöntő mérkőzés vár a Ferencvárosra az Európa Liga selejtezőjében, este a Barcelona is pályára lép. Kosárlabda, kerékpár, atlétika, tenisz és sznúker is színesíti a csütörtöki sportműsort.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!