Ezüstérmes lett a csíki cselgáncsozó a Balkán-bajnokságon

Dobos László 2024. október 09., 12:33

Négy csíki sportoló vett részt a Tiranában megrendezett, az U21-es korosztály számára kiírt cselgáncs Balkán-bajnokságon. Közülük Mihály Hunor szerepelt a legjobban, ezüstérmet szerzett a 73 kg-os súlycsoportban.

Papp Róbert Flórián edző (jobbról) és a Balkán-bajnokságon részt vett tanítványai Fotó: Papp Róbert Flórián

Albánia fővárosa, Tirana volt a házigazdája az elmúlt napokban az U21-es korosztályú cselgáncsozók Balkán-bajnokságának. Tizenegy ország küldött csapatot, 186 sportoló lépett tatamira, 115 férfi és 71 nő.

A romániai küldöttséget 27 cselgáncsozó alkotta, 17 fiú és 10 lány. Székelyföldet négy sportoló, Székely Botond (60 kg), Mihály Hunor (73 kg), Ladó Ákos (73 kg) és Bara Csongor Csaba (81 kg) képviselte, őket Papp Róbert Flórián edző kísérte el.

A nagyon színvonalas versenyen Mihály Hunor ezüstérmet szerzett, Ladó Ákos 5. lett, Székely Botond a 7. helyen végzett, Bara Csongor Csabának nem sikerült helyezést elérnie. Mind a négy sportoló a VSK Csíkszereda dzsúdósa.

„Hasznos verseny volt minden szempontból. Ladó az 5. helyért vívott harcban egy román fiútól kapott ki. Mihály Hunor a döntőben egy kellemetlen bosnyák sportoló ellen harcolt, akivel szemben nem sikerült ellenszert találnia. A Balkán-bajnokság egyik állomása volt a felkészülésünknek, amelynek fő célja az U18-as korosztály országos csapatbajnoksága. Addig részt veszünk még egy világkupaversenyen, illetve egy edzőtábor is szerepel a programban” – mondta el Papp Flórián a Székely Sportnak.

A Balkán-bajnokság éremtáblázata: 1. Koszovó, 2. Románia, 3. Montenegró, 4. Bosznia-Hercegovina, 5. Bulgária, 6. Törökország, 7. Moldova Köztársaság, 8. Görögország, 9. Albánia, 10. Észak-Macedónia, 11. Ciprus.

Balogh Péter megnyerte a Cîmpeanu Emlékversenyt

A csíki fiatal dzsúdósok egy másik csoportja Dániel Albert edző vezetésével Focșani-ban, az Aurel Cîmpeanu Emlékversenyen szerepelt. A nemzetközi viadalon Balogh Péter (60 kg) első lett az U15-os korosztályban, Balázs Hunor (81 kg) pedig az U16-osok között, míg Kádár Dalma (+70 kg) a dobogó második fokára állhatott fel, szintén az U16-os korosztályban.