Hirdetés

Ezüstérmes a marosvásárhelyi párbajtőrcsapat, visszavágnának a szatmáriaknak

Az ezüstérmes marosvásárhelyi vívók, középen Szabó Zoltán edző
Fotó: Román Vívó Szövetség

2021. november 09., 15:23

Kiváló versenyt zárt a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub férfi párbajtőrcsapata a felnőtt országos bajnokságban (Szuperliga). A fővárosban lebonyolított hétvégi tornán ezüstérmet szerzett a nyolc együttest felvonultató mezőnyben, a bajnoki címről döntő összecsapáson egy tussal maradt alul a Szatmárnémeti VSK-val szemben.

2021. november 09., 15:23

A körmérkőzéses rendszerben zajlott megmérettetésen a marosvásárhelyiek a legtöbb mérkőzésüket fölényesen nyerték meg, kivéve a szatmári csapattal szembeni kiélezett küzdelmet, amelyet végül elveszítettek.

Hirdetés

Szabó Zoltán, a Marosvásárhelyi ESK edzője megkeresésünkre elmondta, nagyon pozitív teljesítménynek tekintik ezt az ezüstérmet, és bár kicsit fájó, hogy egy tussal kaptak ki a bajnoki címről döntő összecsapáson, ennek ellenére mindenki nagyon elégedett.

„Hosszú szünet után újra sikerült az élvonalban kiváló eredményt elérnie a marosvásárhelyi vívócsapatnak, és erre büszkék vagyunk. A torna előtt az éremszerzés volt a célunk,

inkább bronzéremre számítottunk, de végül meglehetett volna az arany is. A vívóink azt akarják, hogy jövőre ezt az egy tus különbséget a javukra fordítsák a szatmáriak ellen”

– közölte a szakvezető.

A marosvásárhelyi csapatot tapasztalt sportolók, korábbi bajnokok és érmesek alkotják, akik nemzetközi szinten is bizonyítottak.

•  Fotó: Román Vívó Szövetség Galéria

Fotó: Román Vívó Szövetség

Tardi Ottó már régóta erősíti az együttest, a másik három versenyzőt nemrég igazolták le. Andrei Radu a marosvásárhelyi csapatnál lett világbajnok még 2003-ban, őt sikerült hazahozni, Rigó Róbert korábban is Marosvásárhelyen vívott, majd Nagyváradot képviselte, Andrei Timoce pedig teljesen új ember, ő a legjobb a keretben, és még nem szerepelt az ESK-nál.

A bajnoki rendszerről Szabó Zoltán elmondta, hogy minden évben nyolc együttes körmérkőzéses rendszerben küzd meg a dobogós helyek megszerzéséért, és az utolsó két leggyengébb csapat kiesik.

Jövőre következik egy selejtező, amelyen az országban létező többi csapat közül a legjobb kettő felkerül a nyolcas mezőnybe, és csatlakozik a benn maradt hat együttes mellé.

A szakvezető elárulta, jövő évben szeretnék Marosvásárhelyen megrendezni a Szuperliga vagy a Román Kupa küzdelmeit, ennek érdekében kérést nyújtanak be a szövetséghez. Szabó Zoltán egyben tartaná a mostani csapatot, de ez nem lesz könnyű, mivel anyagi támogatásra is szükségük lesz, a jövőbeli célok pedig egyéniben és csapatban is érmet szerezni.

A Marosvásárhelyi ESK eredményei a bukaresti tornán:

45–24 a CSM Craiova, 45–44 a Bukaresti CSA Steaua, 45–28 a Bukaresti Dinamo II., 45–36 a CS Universitatea Craiova II., 45–28 a CS Universitatea Craiova, 45–38 a Bukaresti Dinamo és 44–45 a Szatmárnémeti VSK ellen.

A férfi párbajtőr Szuperliga végeredménye:

1. Szatmárnémeti VSK (Adrian Dabija, Alexandru Oroian, Nagy Lehel, Szilágyi Adrián), 2. Marosvásárhelyi ESK (Andrei Radu, Rigó Róbert, Tardi Ottó, Andrei Timoce), 3. CS Universitatea Craiova (Liviu Dragomir, Alin Mitrică, Alin Sbîrcia, Ștefăniță Vîlceanu), 4. CS Universitatea Craiova II., 5. Bukaresti Dinamo, 6. Bukaresti CSA Steaua, 7. CSM Craiova, 8. Bukaresti Dinamo II.

Gyengülő román eredmények

A román férfi vívósport az utóbbi években nem tudott kiemelkedő eredményeket felmutatni, így eltávolodott az elittől, miután a kardcsapat 2009-ben világbajnoki címet nyert, emellett egy ezüst- és két bronzérmet is gyűjtött, az Európa-bajnokságon pedig egy-egy ezüst és bronz volt termés, míg az olimpián 2012-ben Londonban ezüstérmet szerzett. Ebben az időszakban a legeredményesebb román vívó Tiberiu Dolniceanu volt, aki 2013-ban Európa-bajnok, három évben pedig világbajnoki bronzérmes volt.
A román női válogatott is hasonló ívet járt be, a többszörös Európa-, 2010-ben és 2011-ben világbajnok, majd a 2016-os riói olimpián aranyérmes párbajtőrcsapat gyengén teljesített az utóbbi időben. A legkiemelkedőbb sportoló messzemenően Ana Maria Popescu, aki egyéniben Európa-bajnokságot nyert, az olimpián 2008-ban Pekingben és idén Tokióban is ezüstérmet szerzett, valamint kétszeres világbajnoki bronzérmesnek vallhatja magát.

 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Székelyhon

Faforgáccsal teli raktár gyúlt ki Szentegyházán, vízhiány és a szél nehezítette az oltást – frissítve

Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.

`
Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Krónika

RO-Alert üzenetet kaphatnak az állampolgárok energiafogyasztásuk állásáról

RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Az utolsó gurítások letudva, Eb-re utaztak a székelyföldi bowlingosok

Két székelyföldivel a keretben utazott el Berlinbe a román bowlingválogatott a jövő héten kezdődő ifjúsági Európa-bajnokságra. Egyikük elsőbálozó, a másik már a világeseményekről több érmet szerzett. Jó előjelekkel várják a tornát.

Egyéni sportok, női kézilabda BL és a marosvásárhelyi kosarasok kiszállása

Az éllovas Nagyváradi VSK otthonában vendégszerepel vasárnap este a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata az élvonalbeli bajnokság alapszakaszában.

Magyarország–Szlovénia és sok motorverseny – szombaton a tévében

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési meccset játszik Szlovéniával, a Besztercei Gloria bravúrra készül a női kézilabda BL-ben, folytatódik a műkorcsolyavébé és számos motorversenyt is nézhetünk szombaton.

Motorsport és válogatott meccsek – pénteken a képernyőn

A pénteki kínálatban a motorsporté a főszerep, miközben a labdarúgás világában ezúttal szünetelnek a tétmérkőzések, a válogatottak barátságos találkozókon lépnek pályára. A programban golf, tenisz, kézilabda és műkorcsolya is szerepel.

Jégre írt győzelmi sorozat: Nagy-Rozsnyai Lotti megállíthatatlan

Egy hétvége, két ország, kettőből két diadal. Ezt csinálja valaki Nagy-Rozsnyai Lotti műkorcsolyázó után, aki fantasztikus teljesítményt nyújtva nemrég megnyerte az országos bajnokságot, majd egy napra rá egy tallinni nemzetközi versenyen diadalmaskodott.

Fókuszban a románok párharca és a többi vb-pótselejtező elődöntője

Elkezdődnek az idei labdarúgó-világbajnokság pótselejtezős párharcai, csütörtökön az elődöntőket rendezik, a román válogatott Törökország ellen idegenben küzd a továbbjutásért.

Az FK Csíkszeredának fel kellett nőnie az élvonalhoz – Helyzetbe hozunk!

Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.

Nemzetközi mezőnyben bizonyított a csíki tekvandós

Ezüstérmet szerzett korosztályában a csíkszeredai Dombi Patrik a szófiai Ramus Open nemzetközi tekvandóversenyen.

Sepsi–Déva és sportágak kavalkádja vár ránk – szerdán a tévében

A téli sportok szerelmesei alpesi sí világkupát és a műkorcsolyavébét nézhetnek. Pályára lép a román U19-es válogatott, a futsalbajnokság rájátszásában a Sepsi-SIC a dévaiakat fogadja. Este ökölvívó gála, vízilabda BL és tenisz színesíti a kínálatot.

Egy délután, amikor a marosvásárhelyi sportot ünnepelték

A marosvásárhelyi sport került a középpontba kedden délután a Kultúrpalotában az Iskolás Sportklub fennállásának 70. évfordulója, valamint a Szász Albert Sportlíceum 25 éves jubileuma alkalmából szervezett ünnepségen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!