A legutóbbi bajnokit Dragoș Bujor kezdte az oltyánok ellen, a saját csatáját pedig rendkívül könnyedén megnyerte Mihăiță Mănescuval szemben (3–0), így máris jöhetett a második felvonás. Demeter Lehel következett a sorban, aki rendkívül kiélezett párharcot vívott Robert Istrate ellen, végül a háromszéki sportoló maradt alul, így egyenlített a vendég együttes.
Harmadikként Ștefan Moldoveanu ragadott ütőt, ő is rendkívül nehéz ellenfélre lelt Cristian Bogdan személyében, viszont 3–2-re nyerni tudott, így ismét a Sepsi-SIC vezetett.
Utolsóként ismét Dragoș Bujor következett, aki ezúttal sem habozott, esélyt sem adott ellenfelének és 3–0-s sikerével lezárta a párharcot, a sepsiszentgyörgyi együttes 3–1-re győzött és bebiztosította második helyét a tabellán.
Legközelebb június 3-án játszanak a Bukaresti Steaua ellen, majd az utolsó fordulóban a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK otthonába látogatnak.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!