Fejér-Konnert egyéniben könnyedén vette a csoportkört, bosnyák, német és olasz ellenfelei nem tudták megszorongatni, szettveszteség nélkül jutott főtáblára. Jó formáját átmentette az egyenes kiesési szakaszra is, az első körben újabb német ellenfelét szoros csatában győzte le a székelyudvarhelyi asztaliteniszező, majd belga és horvát játékost vert könnyedén.
A legjobb 16-ban a dán Egeholt ellen elveszítette az első szettet, ám sikerült fordítania, és továbbjutott. A negyeddöntőben a svéd Mattssonnal már ötszettes csata következett, ismét hátrányból fordítva lépett tovább, a legjobb négy között pedig végig kiélezett csatában vereséget szenvedett a szlovák Kutistól, így a bronzérem került a nyakába.
Párosban a német színekben versenyző, szalacsi származású (Bihar megye) Böhm Zsolt Györggyel állt asztalhoz, aki megnyerte a 60 év felettiek versenyét. A csoportkört szettveszteség nélkül nyerték meg, ellenfeleik pontot is alig szereztek ellenük. A főtáblán sorrendben spanyol, svéd, olasz, majd dán párost búcsúztattak (utóbbi ellen szetthátrányból fordítottak), az elődöntőben pedig simán vertek egy osztrák párost.
A fináléban hiába kezdtek jól, a dán Mogens Sonnichsen és a német Peter Peranek fordított.
„Nagyon jól sikerült a szereplésem az Európa-bajnokságon, habár kicsit peches is voltam. Egyéniben az elődöntőben nem volt szerencsém, a kulcsmomentumokban nem sikerült a magam javára fordítani a meccset, így vereséget szenvedtem.
Összességében meg vagyok elégedve, olyanokat vertem meg, akiktől korábban kikaptam az Európa-bajnokságokon” – összegezte az Európa-bajnokságot Fejér-Konnert András.
A veterán Eb-n részt vett a marosvásárhelyi származású Nemes Olga, aki német színekben az 50 év felettiek kategóriájában egyéniben Eb-címet szerzett, míg párosban ezüstérmes lett.
Fejér Konnert korábban a veteránok világbajnokságán egyéniben bronzérmes, párosban arany- és ezüstérmes volt, a 2017-es Eb-n pedig párosban a magyarországi Varga Sándorral ugyancsak ezüstérmet szerzett.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!