A három napig tartó viadalon pénteken az U16-os, kadét korosztályba tartozó fiatalok tették próbára tudásukat. A székelyföldiek közül Borbély Eszter (-54 kg), Jakab Eszter (-61 kg), Márkó Kincső (-47 kg) és Péter Csiki Csanád volt érdekelt, Ezúttal szerencséjük sem volt, illetve néhányuknak ez volt az első komolyabb nemzetközi megmérettetésük, így a tapasztalatszerzés is fő szempontnak számított.
Péter Csiki Csanád a saját mérkőzésén fegyelmezetten küzdött, azonban a legvégén alulmaradt (2:3), végül a szlovák ellenfele diadalmaskodott.
Szombaton következtek a junior versenyzők. Itt Török Panka remekelt, először német vetélytársát verte meg (6:3), majd az osztrák Cetin sem tudta megállítani.
A két sikerével bekerült a legjobb nyolc közé, itt azonban a spanyol Clopes Julia legyőzte a kiváló háromszéki karatékát.
A későbbiekben kiderült, hogy a vigaszágban sem reménykedhetett Panka, mivel a spanyol az elődöntőben búcsúzott az Európa-bajnokságtól.
„Egy tanulságos kontinensviadalon vagyunk túl, szomorkodni nincs okunk, mert amit ez a felkészülés adott a sportolóknak, abból csak továbbfejlődni lehet. Sajnos a magyar küldöttség egyik versenyzőjének sem sikerült dobogós helyezést megfognia, de úgy gondolom, hogy ebből is lehet profitálni, ugyanis ez sikerre éhesebbé teheti a fiataljainkat” – értékelt a viadal után Vass Hunor, a Sport-All Sport Club edzője.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!