Hirdetés

Európa-bajnoki címet nyert a Sepsi-SIC asztaliteniszezője

Dragoș Bujor az U19-es román válogatottal aranyérmmel tért haza
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

2022. július 19., 11:28

Belgrád adott otthont július 6. és 15. között az U15-ös és U19-es korosztályú asztaliteniszezők Európa-bajnokságának. A Sepsi-SIC asztaliteniszezője, Dragoș Bujor az U19-es román válogatottal aranyérmmel tért haza.

2022. július 19., 11:28

A román asztaliteniszezők ifjúsági legjobbjainak összesen hat aranyat, egy ezüstöt és három bronzérmet gyűjtöttek össze a kontinensviadalon, míg a magyar együttes három bronzéremmel térhetett haza.

A román nemzeti együttes Svédország, Németország, Svájc, Magyarország, Szlovákia és Belgium ellenfeleként játszott, ahol minden mérkőzésen győzelmet aratott. A Darius Movileanu, Iulian Chiriță, Eduard Ionescu, Andrei Istrate, Dragoș Bujor négyese végül a döntőben 3–2-re nyert Lengyelország ellen, ezzel megszerezve az európai aranyérmet.

Ez az eddigi pályafutásom legszebb eredménye és egyben a legértékesebb aranyérme is.

Szavakkal nem tudom elmondani, hogy mit éreztem, amikor felálhattam a dobogóra és közben felcsendült a nemzeti himnusz” – nyilatkozta Dragoș Bujor.

Hirdetés

A 15 éves sportoló a folytatásban egyesben és párosban is érdekelt volt az Európa- bajnokságon. Egyéniben az első megmérettetést sikeresen vette, hiszen a cseh ellenfelét 4–3-ra győzte le, de a legjobb 16 közé jutásért 4–3-ra alulmaradt szlovák vetélytársával szemben.  

A Dragoș Bujor és Andrei Istrate párosa sorra aratott fölényes győzelmet Dánia (3–0), Bosznia (3–0) és Németország (3–1) ellen, Franciaország kettőse a negyeddöntőben állította meg (0–3).

„Sajnos egyéniben a célomat nem értem el, hiszen az első 32-ben a döntő szettben kaptam ki, így bennem van a csalódottság. Összességében egy nagyon erős bajnokság volt, ahol minden játékos nagyon felkészült volt.

A következő időszakban szeretnék még többet és keményebben edzeni, hogy kvalifikálhassam magam a világbajnokságra, illetve célom, hogy minél több helyet lépjek előre a világranglistán”

– tette hozzá Bujor.

A fiatal tehetség az előző idényben a Szuperligában a Sepsi-SIC csapatával bronzérmet szerzett.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Krónika

Francia történet magyar „kéznyomokkal”, csipetnyi erdélyi színészi játékkal: Cannes-ban mutatták be Nemes Jeles új filmjét

Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Passauban remekelt a csíkszeredai malomjátékos

Ezüstérmet szerzett a csíkszeredai Sánta Elemér a németországi Passauban megrendezett malomjáték Európa-bajnokságon. A Penge 204 Malomjáték Klub elnöke és versenyzője pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el a rangos nemzetközi mezőnyben.

Focimeccsek, Giro d'Italia, tenisz – a csütörtöki sportműsor

Több tenisztorna is a műsoron, focimeccseket rendeznek világszerte. Újabb versenynap az Olasz kerékpáros körversenyen.

Megnyerte a masters kategóriát a székelyföldi duó az Argeș Ralin

A masters kategória megnyerése mellett több dobogós helyezést is szereztek a székelyföldi versenyzők az országos bajnokság harmadik futamán, az Argeș Ralin.

Két fronton versenyeztek a Csíki Titánok

Két rangos versenyen is tatamira léptek a Csíki Titánok sportolói: a csapat versenyzői Szerbiában és Bukarestben is több értékes helyezést értek el.

Ma este Európa Liga döntő – szerdán a tévében

A labdarúgó Európa Liga döntőjében Isztambulban találkozik a Freiburg és az Aston Villa, folytatódik a Giro d'Italia, eldőlhet a Kolozsvár–Craiova csata a kosárlabda-bajnokság elődöntőjében.

A lelátó lelke: szurkolásról, székely identitásról és hoki-vb-ről Tamás Lászlóval – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda történelmi szezonjáról, a Sepsi OSK visszatéréséről, a szurkolói kultúráról, a Sportklub idényéről és a magyar hokiválogatott esélyeiről beszélgettünk Tamás „Egér” Lászlóval, a Lokálpatrióták szurkolói csoport vezetőjével.

Több kategóriagyőzelem a Brassó megyei versenyen a csíki tájfutóktól

Nagyszerű eredményekkel zárták a Brassó megyei Roza Vânturilor verseny ötödik futamát a VSK Csíkszereda tájfutói, akik több első és második helyezést is szereztek a különböző pályákon.

Veretlenül lett bajnok Németországban a csíkszeredai sakkmester

Remek székelyföldi siker született a németországi Bergen im Chiemgauban megrendezett 36. Nyílt Bajor Szenior Sakkbajnokságon: a csíkszeredai Biró Sándor szerezte meg ebben a korosztályban a bajnoki címet.

Dobogós helyen a marosvásárhelyi birkózó az Európa-bajnokságon

A Marosvásárhelyi BSG Sportklub birkózója, Nagy István bronzérmet szerzett a bulgáriai Szamokovban megrendezett U17-es korosztályú Európa-bajnokságon.

Temesváron remekeltek a székelyföldi fiatal cselgáncsozók

Több székelyföldi klub sportolói léptek tatamira hétvégén a temesvári országos egyéni cselgáncs-bajnokság döntőjén, ahol bajnoki címek és számos dobogós helyezés született.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!