Jobban kezdtek a spanyolok, akik kihasználták emberelőnyeiket, és 3–1-re elhúztak, a magyarok pedig sorra elhibáztak a támadásokat. A második negyedben azonban remekül védekezett a magyar csapat, amely három találattal átvette a vezetést, és kapott gól nélkül lehozta ezt a játékrészt.
A folytatásban is rendkívül szoros maradt a mérkőzés, a magyarok folyamatosan előnyben voltak, de nem tudtak meglépni, csak egy góllal vezettek. A spanyolok mindvégig kapaszkodtak, és az utolsó negyedet egy találattal megnyerték, így kiegyenlítettek.
A két csapat ezúttal sem bírt egymással, és akárcsak a csoportkörben, ismét döntetlenre végzett, így az ötméteres dobások döntöttek az Eb győztes kilétéről. A magyar játékosok mind az öt lövésüket belőtték, a spanyolok pedig az utolsót kihagyták, ezt a cserekapus, Vogel Soma kivédte.
Magyarország huszonegy év után nyert újra Európa-bajnokságot, és sikerével kijutott a tokiói olimpiára.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!