Egy héttel ezelőtt váratlan vereségett szenvedett a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Szuperligában a CSM Focșani otthonában. Ezzel a kisiklással pedig kérdésessé vált, hogy a szezon végén ott legyen a dobogón.
Vasárnap délután a városi sportcsarnokban az újonc Újszentesi SK-t látta vendégül a György István által irányított gárda.
Ezúttal nem sok esélyt adott a Sebastian Loso, György Szilárd és Tamás Szabolcs összeállítású gárda, minimális játékkal, három szettben tudta le a bajnokit.
Az udvarhelyiek hét győzelemmel, három vereséggel maradtak a tabella harmadik helyén.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, 10. forduló:
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK–Újszentesi SK 3–0.
Sebastian Loso–Horia Ursuț 3–2,
György Szilárd–Bogdan Roman 3–1,
Tamás Szabolcs–Bogdan Badea 3–1.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!