A Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) csütörtökön közzétette a 2021-es stockholmi világbajnokság eredménye alapján olimpiai kvótát szerző nemzetek listáját, a párosok között mindössze tíz országnak sikerült kivívnia ezt, ezek egyike Magyarország.
Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk a múlt heti tornán elért 14. helyével megszerezte a 16 kvóta egyikét.
Ezzel 1956 után, vagyis 66 év elteltével indulhat újra magyar páros a téli olimpián – legutóbb a Nagy Marianna–Nagy László-kettős bronzérmet szerzett.
A 2022-es téli olimpia házigazdája Peking lesz.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!