Hirdetés

Erőtől duzzadva várja a világbajnokságot a romániai teqballválogatott

Györgydeák Apor szenzációs formában van, egyértelmű célja visszahódítani a vb-címet
Fotó: László Ildikó

Ezen a héten rendezik az idei teqball-világbajnokságot, amelynek a vietnámi Ho Si Minh városa ad otthont. A romániai válogatottat kizárólag székelyföldi sportolók alkotják, akik három aranyéremmel szeretnének hazatérni.

A romániai küldöttség négy kategóriában lesz érdekelt a szerdától vasárnapig zajló ázsiai seregszemlén. Férfi egyéniben Györgydeák Apor, női egyéniben Barabási Kinga, vegyespárosban Györgydeák és Barabási, míg férfi párosban Szilágyi Arnold és Kristály Hunor indul. A vb-n először nem lesz női párosa Romániának, mivel Miklós Tünde és Lakatos Kriszta ugyan kijutott, de utóbbi bokatörést szenvedett és nem épült fel, a szövetség pedig nem nevezett más játékost.

Hirdetés

„Két és fél hónappal ezelőtt, amikor lejárt a vb-selejtező második fordulója és kiderültek a kategóriánkénti indulók, akkor leültünk a játékosokkal és eldöntöttük, hogy mik lesznek a célkitűzések. Ez idő alatt igyekeztem a legjobban felkészíteni őket, a játékosok ebbe bele is álltak, tizenkét etapos felkészülésen vagyunk túl, ami még soha nem sikerült ennyire jól.

Erőtől duzzadva várjuk a világbajnokságot, reméljük semmilyen sérülés vagy betegség nem történik, ami hátráltathat”

– fogalmazott a Székely Sport érdeklődésére Ilyés Szabolcs, a romániai válogatott vezetőedzője.

Ilyés Szabolcs: „még soha nem sikerült ennyire jól a világbajnoki felkészülésünk” •  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Ilyés Szabolcs: „még soha nem sikerült ennyire jól a világbajnoki felkészülésünk”
Fotó: Borbély Fanni

Megjegyezte, hogy már akkor azt a célt fogalmazták meg, hogy

három aranyéremért utaznak ki Vietnámba, férfi és női egyéniben, valamint vegyesben világbajnoki címet akarnak szerezni, míg férfi párosban azt szeretnénk elérni, hogy bejussanak legalább a negyeddöntőbe.

Ez utóbbi is teljesíthető, figyelembe véve, hogy visszaesett a mezőny, a szerb világbajnokok nem indulnak és a franciáknál sem lesz egy erős csapat.

A romániai válogatott keretében természetesen a férfi világelső Györgydeák Apornak van a legnagyobb esélye a végső győzelemre, akinek

egyértelmű célja visszahódítani a világbajnoki címet egyéniben,

miután a tavaly Thaiföld fővárosában, Bangkokban rendezett torna fináléjában alulmaradt a lengyel Adrian Duszakkal szemben.

„Amikor január elején elkezdtük a felkészülést az új szezonra Györgydeák Apor szemeiben már látszott, arra készül, hogy decemberben újra világbajnoki döntőt játsszon és ezúttal nyerjen.

Ennek megfelelően tolta végig az egész esztendőt és ez meg is látszik az elhatározottságán, zsinórban 49 veretlen mérkőzésnél tart egyéniben az egy évvel ezelőtt elveszített vb-döntő óta”

– méltatta a székelyudvarhelyi klasszist Ilyés Szabolcs.

Az új egyéni világranglista első két helyezettje, Györgydeák Apor és Blázsovics Ádám  a döntőben találkozhatnak egymással •  Fotó: László Ildikó Galéria

Az új egyéni világranglista első két helyezettje, Györgydeák Apor és Blázsovics Ádám a döntőben találkozhatnak egymással
Fotó: László Ildikó

Kiemelte, Györgydeák olyan szempontból is rutinos játékos, hogy már a negyedik éve folyamatosan vb-döntőket játszik, háromszor utazott úgy ki úgy a seregszemlére, hogy vezeti a világranglistát, és eddig egyszer tudott aranyérmet szerezni, 2022-ben Nürnbergben ért fel a csúcsra. „Remélem, hogy mivel idén tényleg annyira összeállt minden a felkészülési időszakban, hogy nem ér olyan meglepetés, mint a tavalyi vb-n” – tette hozzá.

Ilyés Szabolcs rámutatott, hogy a december eleji új egyéni világranglistán a magyarországi Blázsovics Ádám feljött a második helyre, megelőzve Adrian Duszakot, a regnáló világbajnokot.

Ez ezt jelenti, hogy a vb-n az első két kiemelt a több mint két éve világranglista-vezető Györgydeák Apor és a négyszeres vb-győztes Blázsovics Ádám lesz.

Ha minden a papírforma szerint alakul, ők ketten csak a döntőben találkozhatnak egymással, ami azért lenne fontos, mert a férfi mezőny két magasan kiemelkedő és a legjobb formában lévő játékosai, idén már sokadik alkalommal csaphatnak össze egymással a fináléban, ezúttal a világbajnokságon” – jegyezte meg a romániai válogatott vezetőedzője.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Meglőtte az év gólját a Sepsi OSK fiatal hátvédje (videóval)

Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.

Fővárosi diadalával karnyújtásnyira a feljutástól a Sepsi OSK (videóval)

Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.

Székelyhon

A kormánybuktatás után George Simion már azt kéri a magyaroktól, hogy csatlakozzanak az AUR-hoz

Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

`
Krónika

Simion bírálja az RMDSZ-t, az AUR-ba hívja a magyarokat

Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

Krónika

A PSD RMDSZ-részvétellel hozna létre új kormányt egyes értesülések szerint, az RMDSZ szerint csak híresztelésről van szó

Az Ilie Bolojan vezette kormányból két hete kilépett, majd azt kedden az AUR-ral együtt bizalmatlansági indítvánnyal megbuktató Szociáldemokrata Párt (PSD) azt fontolgatja, milyen új kormányt alakíthatna, és az RMDSZ-t is számításba vette.

Főtér

Mi történik Nagyváradon a premontrei rend ingatlanjaival?

Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.

Ez is érdekelheti

Nehéz kiszállás vár az FK Csíkszeredára, életben tartaná bajnoki reményeit a CFR – a pénteki sportműsor

Nehéz idegenbeli mérkőzés vár Ilyés Róbert legénységére a Szuperliga alsóházában, miközben a play-offban a Kolozsvári CFR a bajnoki reményeit próbálja életben tartani az oltyánok ellen. A kínálatban tenisz, kerékpár, motorsport és golf is szerepel.

Sevillai emlékek, bukaresti valóság: 40 éve Európa trónján, ma a túlélésért küzd a Steaua

Komoly anyagi problémákkal küzd a hírneves CSA Steaua, több megszorító intézkedés meghozatalára kényszerültek. A minisztérium súlyos rendellenességeket talált, a helyzet olyannyira súlyos, hogy akár legjobb sportolói nélkül is maradhat a katonacsapat.

Vastaps a legjobbaknak: díjazták a város kiválóságait a kézdivásárhelyi sportgálán

15 sportág 213 sportolóját és 34 edzőjét tüntették ki a kézdivásárhelyi sportgálán, ahol ünnepélyes keretek között tisztelegtek azok előtt, akik egész évben keményen dolgoznak azért, hogy jó hírét keltsék a céhes városnak a nagyvilágban.

A Steaua otthonában a Sepsi OSK, megismerjük a kisebbik európai kupák döntőseit

Újabb lépést tehet a Szuperliga felé a Sepsi OSK, amely csütörtökön este a Bukaresti Steaua otthonában játszik, míg az Európa Ligában és a Konferencia Ligában az elődöntők visszavágóit rendezik.

Drámai csatában jutott vb-negyeddöntőbe Románia

Hatalmas küzdelemben harcolta ki szerdán este a továbbjutást a román női asztalitenisz-válogatott a londoni világbajnokságon: az Eb-ezüstérmes együttes 3–2-re legyőzte Egyiptomot, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Történelmi lehetőség előtt a háromszéki karatéka: a felnőtt Eb-n indul Török Panka

Lezárult a kvalifikációs időszak a május 20–24. között, a németországi Frankfurtban megrendezésre kerülő felnőtt karate Európa-bajnokságra, ahol különleges lehetőség vár a Sport-All Sport Club fiataljára.

Több mint 300 fiatal úszó érkezik a Csíki Csobbanóba

Ötödik alkalommal rendezik meg Csíkszeredában a 4Seasons Kupa nemzetközi úszóversenyt, amelyre 19 klubtól összesen 338 fiatal sportoló nevezett Romániából és a Moldovai Köztársaságból.

A Bayern vagy a PSG jut be a döntőbe? – szerdán a tévében

Ma este kiderül, ki lesz az Arsenal ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében. A Veszprém a kézi BL négyes döntőbe jutásért harcol, a Corvinul pedig feljuthat a Szuperligába.

Az FK Csíkszereda megcsinálta, a Sepsi OSK tovább küzd érte – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda bebiztosította bennmaradását a Szuperligában, míg a Sepsi OSK kiélezett harcban küzd a feljutásért. Lejártak a hokivébés küzdelmek, kézilabda, asztalitenisz és a Lex Novák is fókuszba került.

Arsenal vagy Atlético? Megismerjük a BL-döntő egyik résztvevőjét – keddi sportműsor

Döntetlenről várják a visszavágót a felek, így minden nyitott: kedd este kiderül, az Arsenal vagy az Atlético Madrid jut a Puskás Arénában rendezendő BL-döntőbe. A kínálatban tenisz, kézilabda, kosár és kerékpár is szerepel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!