A nyílt versenyen a sportolókra az 500 méteres úszást követően 2310 méter futás várt, a fiatalabbak rövidebb távokat teljesítettek, a 13 éven aluliak pedig a TriKids sorozatban versenyeztek.
A nyílt aquatlon verseny eredményei
Lányok (5 induló): 1. Erőss Hanna (VSK Csíkszereda), 2. Imre-Kedves Orsolya (Csíkszeredai 4Seasons Sportklub), 3. Ioana Macovei (Bukaresti Elite SK), 4 Bakos Zselyke, 5. Galaczi Fanni (mindketten Csíkszeredai 4Seasons Sportklub).
Fiúk (17 induló): 1. Alexandru Oprișan, 2. Matei Pătrașcu (mindketten Bukaresti Olimpia), 3. Tamás Eduárd (Marosvásárhelyi H2O), 4. Kovács Gergő (Marosvásárhelyi ACS Peak Performance), 5. Andrei Negoiță (Bukaresti Unstoppable), 6. Albert Eduárd (Marosvásárhelyi H2O).
A VSK Csíkszeredai sportolói közül a gyerekek számára kiírt TriKids versenyen Kurkó Sára a második-, Bencze-Biblia Zselyke, Elek Nóra és Kurkó Jankó pedig harmadik lett.
A Csíkszeredai 4Seasons sportolói közül – a klub közleménye szerint – Imre-Kedves Orsolya első-, Porga Zétény második-, Bakos Zselyke harmadik-, Imets Csaba negyedik-, Bálint Zsuzsa és Galaczi Fanni ötödik, Kovács Noel Zsombor hetedik-, Imre-Kedves Márton pedig a nyolcadik helyen végzett korosztályában.
A VSK Csíkszereda sportolóit Trandafir-Orbán Norbert és Kész Loránd edzők készítik fel, a 4Seasons csapatát pedig Koter Adél és Balla Szabolcs.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!