Erőss Hanna megnyerte az aquatlon Román Kupát

Dobos László 2023. június 13., 10:38

Csíkszereda, a Csíki Csobbanó uszoda és környéke volt a házigazdája az úszásból és futásból álló aquatlon Román Kupa küzdelmeinek, amelyen a női versenyen Erőss Hanna, a VSK Csíkszereda sportolója végzett az első helyen.

Az aquatlon Román Kupa női versenyének dobogósai: első Erőss Hanna (középen), második Imre-Kedves Orsolya (balról) Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

A nyílt versenyen a sportolókra az 500 méteres úszást követően 2310 méter futás várt, a fiatalabbak rövidebb távokat teljesítettek, a 13 éven aluliak pedig a TriKids sorozatban versenyeztek.

A nyílt aquatlon verseny eredményei

Lányok (5 induló): 1. Erőss Hanna (VSK Csíkszereda), 2. Imre-Kedves Orsolya (Csíkszeredai 4Seasons Sportklub), 3. Ioana Macovei (Bukaresti Elite SK), 4 Bakos Zselyke, 5. Galaczi Fanni (mindketten Csíkszeredai 4Seasons Sportklub).

Fiúk (17 induló): 1. Alexandru Oprișan, 2. Matei Pătrașcu (mindketten Bukaresti Olimpia), 3. Tamás Eduárd (Marosvásárhelyi H2O), 4. Kovács Gergő (Marosvásárhelyi ACS Peak Performance), 5. Andrei Negoiță (Bukaresti Unstoppable), 6. Albert Eduárd (Marosvásárhelyi H2O).

A VSK Csíkszeredai sportolói közül a gyerekek számára kiírt TriKids versenyen Kurkó Sára a második-, Bencze-Biblia Zselyke, Elek Nóra és Kurkó Jankó pedig harmadik lett.

A Csíkszeredai 4Seasons sportolói közül – a klub közleménye szerint – Imre-Kedves Orsolya első-, Porga Zétény második-, Bakos Zselyke harmadik-, Imets Csaba negyedik-, Bálint Zsuzsa és Galaczi Fanni ötödik, Kovács Noel Zsombor hetedik-, Imre-Kedves Márton pedig a nyolcadik helyen végzett korosztályában.

A VSK Csíkszereda sportolóit Trandafir-Orbán Norbert és Kész Loránd edzők készítik fel, a 4Seasons csapatát pedig Koter Adél és Balla Szabolcs.