Bulgária híres síközpontjában, a Pirin-hegység lábánál fekvő Banskóban nyári biatlon Balkán Kupa-versenyt rendeztek hétvégén, amelyen az ifiknél Romániát három székelyföldi lány képviselte: Becze Eszter, Kelemen Szidónia és Kurkó Janka Dóra – mindhárman a Csíkszeredai ISK biatlonistái.
A legjobb eredményt Becze Eszter érte el, aki a sprintpróbán bronzérmes, az üldözőversenyen pedig negyedik lett. A sportolókat Márton Szilárd és Kristó Loránd edzők, illetve Czont Attila kinetoterapeuta készíti fel.
A Balkán Kupán a házigazda Bulgária biatlonistái mellett Románia, a Moldova Köztársaság, Görögország, Szerbia, Horvátország és Bosznia-Hercegovina sportolói álltak rajthoz.
Nyári biatlon Balkán Kupa
Ifjúsági lányok, sprint, 6 km (20 induló): 1. Nicol Klenovszka (Bulgária), 2. Irina Georgieva (Bulgária), 3.Becze Eszter (Románia), … 15. Kelemen Szidónia (Románia), … 17. Kurkó Janka Dóra (Románia).
Ifjúsági lányok, üldözőverseny, 7.5 km (16 induló): 1. Irina Georgieva, 2. Nicol Klenovszka, 3. Raja Adzsamova (mindhárman Bulgária), 4. Becze Eszter, … 12. Kelemen Szidónia, … 14. Kurkó Janka Dóra.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!