Hirdetés

Érmes helyezéseket ért el a Csíki Titánok tekvandócsapat

Húsz székely tekvandós Bukarestben. Balról Dombi Beáta, jobbról Dombi Gyula
Fotó: Forrás: Csíki Titánok

2023. június 15., 11:26

Bukarestben rendezték meg az elmúlt napokban gyermek-, serdülő (kadet)- és kisifjúsági korosztályok WT Tekvandó országos bajnokságát, amelyen a Csíki Titánokat húsz sportoló képviselte. A Dombi-házaspár tanítványai dobogós helyezésekkel tértek haza.

2023. június 15., 11:26

Az 1974-ben átadott, Sala Polivalentă nevet viselő bukaresti sportcsarnok volt a házigazdája június 9-11. között a 26. Országos WT Tekvandó bajnokságnak.

Hirdetés

A kétnapos küzdelmes versenyen nagyok sok izgalmas csatát vívtak az ifjú titánok. A legtöbb kategóriában több mint húsz versenyző volt, azoknak, akik döntőbe jutottak, már hat nyert mérkőzésük is volt. A Hargita megyét képviselő csíkszeredai sportolókat Dombi Gyula 3 DAN-os és Dombi Beáta 1 DAN-os edzők készítették fel.

„A döntőbe jutott versenyzőink nagyon kevéssel maradtak alul a későbbi győztesektől. Olyan is volt, hogy csupán egyetlen ponton múlott a győzelem. Az új szabály szerint a versenyzők két győztes harmadot kell megnyerjenek, minden harmadban a több érvényes találatot elérő sportoló nyer. Minden érvényes testtalálat két pontot ér, amit automatikusan egy pontozórendszer jelenít meg.

A versenyzők láb- és kézfején egy speciális jeladó van, amivel ha megfelelő erősségű rúgást visznek be az ellenfél testvédőjére, akkor ezt a pontozórendszer jelzi – így kizárják az esetleges bírói tévedést/csalást. Az ököllel bevitt ütés egy pontot ér, míg a serdülőknél (12 éven felüliek) a fejtalálat három pontot ér.

Az elért eredmények azt tükrözik, hogy Csíkszeredában, a Csíki Titánok Sportklubnál komoly munka folyik. Ezen a versenyen Hargita megyét csak mi képviseltük. Büszkék vagyunk arra, hogy több olyan versenyzőnk is volt, aki most küzdött először ilyen országos szintű versenyen, és nagyon jól teljesített. Köszönjük a szülők bizalmát és támogatását” – nyilatkozta Dombi Gyula a Székely Sportnak.

A Csíki Titánok eredményei az országos bajnokságon

2. hely: Demián Sára (kisifjúsági, +40 kg-os súlycsoport), Dombi Patrik (gyerek 1, –30 kg), Szakács Balázs (kisifjúsági, +40 kg), Demián Dóra (kisifjúsági, –40 kg) és Iacob Róbert (gyerek 1, –35 kg).
3. hely: Szakács Judit Eszter (kisifjúsági, – 40 kg), Dombi Denisz (gyerek 1, –25 kg), Tankó Anita (gyerek 1, –25 kg), Dénes Alexandra (gyerek 1, –30 kg), Lévay Zselyke (gyerek 2, –25 kg) és Tamás Örs István (serdülő, –53 kg).
4. hely: Nyíró Richárd (kisifjúsági, +40 kg), Manea Tamás (kisifjúsági, +40 kg), Tőke Tamás (gyerek 2, –25 kg).
5. hely: Vrenceán Nóra (gyerek 1, –30 kg), Szávuj István (gyerek 2, –25 kg) és Szávuj Kincső (gyerek 2, –25 kg).
6. hely: Balázs Sámson (gyerek 1, –35 kg).
8. hely: Cristian Crenganis (kisifjúsági, +40 kg) és Fejér Gergő (gyerek 2, –25 kg).

Csapatösszesítésben, a kisifjúsági kategóriában, a Csíki Titánok a 3. helyet szerezte meg.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az összeomlás szélén álló csapattól hozott csatárt a Sepsi OSK

Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.

Távozhat a Sepsi OSK saját nevelésű fiatalja

Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.

Székelyhon

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

`
Krónika

Holtan találták irodájában a rendőrfőnököt

Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.

Krónika

Adóemelés: tiltakozásként öt kiló aprópénzzel fizette be a helyi adóját egy férfi

Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Focimeccsek, póló-Eb, téli sportok – a keddi sportműsor

A németeknél pontokért játszanak, az angoloknál és a spanyoloknál kupameccseket rendeznek. Vízbe ugrik a román pólóválogatott az Európa-bajnokságon, a téli olimpia közeledtével egyre több síversenyt tartanak.

Úszó és tekvondós lettek az év sportolói

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

Korondi játékos nyerte a csíkszeredai sakkversenyt

A korondi Sándor Tamás győzelmével zárult vasárnap a második alkalommal Csíkszeredában megrendezett Új Év Sakk Kupa. A Harghita Chess Club szervezésében 76 versenyző ült asztalhoz a Jakab Antal Házban.

Legyőzte Montenegrót is, csoportelső a magyar pólóválogatott

A magyar válogatott 13–10-re nyert Montenegró ellen hétfőn délután a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Rutinból oldotta meg – Józsa Norbert kevés edzéssel is felért a csúcsra

Sorozatban tizedik aranyérmét szerezte meg a román hard enduro bajnokság tavalyi szezonjában a korondi Józsa Norbert Levente. A Kolozsvári Master Bike versenyzőjét a Román Motorsport Szövetség ismételten az Év Sportolójának választotta.

A magyarok csoportmeccse a vízilabda Eb-n és Nemzeti Sport Gála – hétfőn a tévében

A második csoportmérkőzését játssza délután a magyar válogatott a belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon, este díjazzák a legjobbakat a Nemeti Sport Gálán. Tenisz, sznúker, kosárlabda és foci szerepel még a kínálatban.

Sűrű versenynaptár és komoly célok: újabb erős évre készül az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Remek évet zárt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, és a most zajló alapozás után pedig már a 2026-os versenyszezon kihívásaira készülnek. Huszár Árpád vezetőedző szerint nemzetközi porondon is komoly célokkal vágnak neki az idénynek.

El Clásico a Szuperkupában, nagyüzem a sportpályákon – a vasárnapi sportműsor

Téli sportokkal indul, topfutballal és kézilabdával folytatódik a vasárnapi sportkínálat, a nap csúcspontját pedig a Real Madrid–Barcelona Szuperkupa-döntő jelenti.

Kezdésként magabiztos magyar diadal született a vízilabda Eb-n

A magyar válogatott főként kiváló védekezésének köszönhetően simán nyert a francia csapat ellen a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság szombati nyitónapján.

Focimeccsek, rajt a vízilabda kontinenstornán, ifi hoki – a szombati sportműsor

Bajnoki mérkőzéseket játszanak Európa-szerte, megkezdődik a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság, az utolsó kört rendezik az ifjúsági U20-as jégkorong világbajnokságon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!