Érmes helyezéseket ért el a Csíki Titánok tekvandócsapat

Dobos László 2023. június 15., 11:26

Bukarestben rendezték meg az elmúlt napokban gyermek-, serdülő (kadet)- és kisifjúsági korosztályok WT Tekvandó országos bajnokságát, amelyen a Csíki Titánokat húsz sportoló képviselte. A Dombi-házaspár tanítványai dobogós helyezésekkel tértek haza.

Húsz székely tekvandós Bukarestben. Balról Dombi Beáta, jobbról Dombi Gyula Fotó: Forrás: Csíki Titánok

Az 1974-ben átadott, Sala Polivalentă nevet viselő bukaresti sportcsarnok volt a házigazdája június 9-11. között a 26. Országos WT Tekvandó bajnokságnak.

A kétnapos küzdelmes versenyen nagyok sok izgalmas csatát vívtak az ifjú titánok. A legtöbb kategóriában több mint húsz versenyző volt, azoknak, akik döntőbe jutottak, már hat nyert mérkőzésük is volt. A Hargita megyét képviselő csíkszeredai sportolókat Dombi Gyula 3 DAN-os és Dombi Beáta 1 DAN-os edzők készítették fel.

„A döntőbe jutott versenyzőink nagyon kevéssel maradtak alul a későbbi győztesektől. Olyan is volt, hogy csupán egyetlen ponton múlott a győzelem. Az új szabály szerint a versenyzők két győztes harmadot kell megnyerjenek, minden harmadban a több érvényes találatot elérő sportoló nyer. Minden érvényes testtalálat két pontot ér, amit automatikusan egy pontozórendszer jelenít meg.

A versenyzők láb- és kézfején egy speciális jeladó van, amivel ha megfelelő erősségű rúgást visznek be az ellenfél testvédőjére, akkor ezt a pontozórendszer jelzi – így kizárják az esetleges bírói tévedést/csalást. Az ököllel bevitt ütés egy pontot ér, míg a serdülőknél (12 éven felüliek) a fejtalálat három pontot ér.

Az elért eredmények azt tükrözik, hogy Csíkszeredában, a Csíki Titánok Sportklubnál komoly munka folyik. Ezen a versenyen Hargita megyét csak mi képviseltük. Büszkék vagyunk arra, hogy több olyan versenyzőnk is volt, aki most küzdött először ilyen országos szintű versenyen, és nagyon jól teljesített. Köszönjük a szülők bizalmát és támogatását” – nyilatkozta Dombi Gyula a Székely Sportnak.

A Csíki Titánok eredményei az országos bajnokságon

2. hely: Demián Sára (kisifjúsági, +40 kg-os súlycsoport), Dombi Patrik (gyerek 1, –30 kg), Szakács Balázs (kisifjúsági, +40 kg), Demián Dóra (kisifjúsági, –40 kg) és Iacob Róbert (gyerek 1, –35 kg).
3. hely: Szakács Judit Eszter (kisifjúsági, – 40 kg), Dombi Denisz (gyerek 1, –25 kg), Tankó Anita (gyerek 1, –25 kg), Dénes Alexandra (gyerek 1, –30 kg), Lévay Zselyke (gyerek 2, –25 kg) és Tamás Örs István (serdülő, –53 kg).
4. hely: Nyíró Richárd (kisifjúsági, +40 kg), Manea Tamás (kisifjúsági, +40 kg), Tőke Tamás (gyerek 2, –25 kg).
5. hely: Vrenceán Nóra (gyerek 1, –30 kg), Szávuj István (gyerek 2, –25 kg) és Szávuj Kincső (gyerek 2, –25 kg).
6. hely: Balázs Sámson (gyerek 1, –35 kg).
8. hely: Cristian Crenganis (kisifjúsági, +40 kg) és Fejér Gergő (gyerek 2, –25 kg).

Csapatösszesítésben, a kisifjúsági kategóriában, a Csíki Titánok a 3. helyet szerezte meg.