Hirdetés

Érmekkel tértek haza a székely atléták az országos bajnokságról

A Székelyudvarhelyi ISK versenyzői közül Pintyó Nóra érte el a legjobb eredményt, magasugrásban ezüstérmet szerzett
Fotó: Facebook/Bartus Attila

Bukarestben rendezték meg az U18-as korosztályú országos atlétika-bajnokságot, a hétvégi versenyen a Székelyudvarhelyi ISK sportoló közül ketten felállhattak a dobogóra, míg a marosvásárhelyiek közül Jakab Sámuel és Jakab Apor is érmes lett.

Az első napon a Székelyudvarhelyi ISK-tól Hilbel Roland 110 m gátfutásban (15.56 mp) nagyot küzdve bronzérmet szerzett, míg Dézsy Botond távolugrásban hiába döntött egyéni csúcsot (5,32 m), ez nem volt elég, hogy bejusson a döntőbe.

Az országos döntő második napja sem maradt udvarhelyi érem nélkül, hiszen Pintyó Nóra magasugrásban ezüstérmet szerzett (1,50 m), míg ketten döntőztek, Olah Nándor a 6. (1:00.94 p), Pál János pedig 8. lett (1:02.61 p) 400 m gáton.

Hilbel Roland 110 m gátfutásban bronzérmet szerzett, Dézsy Botond távolugrásban egyéni csúcsot döntött •  Fotó: Facebook/Bartus Attila Galéria

Hilbel Roland 110 m gátfutásban bronzérmet szerzett, Dézsy Botond távolugrásban egyéni csúcsot döntött
Fotó: Facebook/Bartus Attila

Jakab Sámuel három éremmel hangolt az olimpiai fesztiválra

A marosvásárhelyi Jakab Sámuel az első napon 100 méteren új egyéni rekorddal, 10,94 mp-cel a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol egy századdal gyengébbet szaladt, amely a 3. helyhez volt elegendő.

Később a 4x100 méteres váltóban indult, immár a Szász Albert Sportiskola csapatával (Mille Dániel, Jakab Apor, Molnár Balázs, Jakab Szilárd Sámuel), ahol a jól sikerült váltások után a 2. helyen (44.45 mp) zártak a döntőben.

Jakab Sámuel győzelméhez kétség sem férhetett 200 méteren, ugyanis a második helyen célba ért atléta ideje közel 4 tizedmásodperccel volt gyengébb.

Jakab Apor a 100 méteres síkfutás döntőjében (10.91) ezüstérmes lett, továbbá tagja volt az ugyancsak ezüstérmes 4x100 méteres váltónak, 200 méteren ötödik lett.

Jakab Sámuel következő versenye a július 23. és 29. között sorra kerülő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (European Youth Olimpic Festival, EYOF) lesz, amelyet Szlovéniában, Mariborban rendeznek, ahol a 200 méter mellett a romániai csapat stafétájában is rajthoz áll majd.

Hirdetés

Az országos döntővel véget ért az U18-asok versenyszezonja, következnek az U16-osok, akik július 22–23-án ugyancsak Bukarestben fognak megmérettetni.

Az U20-asok júniusban Craiován álltak rajthoz, a Székelyudvarhelyi ISK képviseletében Kuti Dóra 100 m gátfutásban 16.01 másodperces egyéni rekordjával az 5. helyen végzett, míg Bálint Barbara 100 m sprinten szintén egyéni csúccsal (13.84 mp) a 18. lett.

Ezen a versenyen Jakab Sámuel a Szász Albert Sportiskola 4x100 m-es váltójával harmadikként végzett 43,97 másodperces idővel. A Marosvásárhelyi VSK atlétájának 200 m síkfutásban 22,08 másodperces idejével sikerült egy új egyéni rekordot szaladnia, ami 0,20 másodperccel jobb, mint az előző legjobbja. Ez a negyedik helyezést jelentette számára, előtte nála nagyobb versenyzők végeztek, de a saját, U18-as korosztályából mindenkit legyőzött, a legesélyesebb ellenfelét 0,3 másodperccel sikerült megelőznie.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

Becze Tihamér: amit tudtunk, kitettünk a jégre

Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Bocsánatkérésre szólítja Zelenszkijt a székelyföldi parlamenti képviselő

Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.

Krónika

Trükkös lopások Magyarországon: romániai házaspárt fogtak el nemzetközi körözés alapján

Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Egy délután, amikor a marosvásárhelyi sportot ünnepelték

A marosvásárhelyi sport került a középpontba kedden délután a Kultúrpalotában az Iskolás Sportklub fennállásának 70. évfordulója, valamint a Szász Albert Sportlíceum 25 éves jubileuma alkalmából szervezett ünnepségen.

Aranyat érő kűrök: bajnokokat avattak a székelyföldi műkorcsolyázók között

Az elmúlt hétvégén székelyföldi műkorcsolyázók is letették névjegyüket a román bajnokinak számító Tavasz Kupán, amelynek az otopeni-i Allianz-Țiriac Aréna adott otthont.

Dobogóra álltak a csíki és vásárhelyi ökölvívók a Román Kupán

Két székelyföldi bronzérem született az U17-es ökölvívó Román Kupán: a csíkszeredai Gábor Kristóf és a marosvásárhelyi Mihai Boros is dobogóra állt Călărași-on.

Egy tucat dobogós helyezéssel hangoltak a döntőre székelyföldi cselgáncsozók

Eredményesen szerepeltek a hétvégén a csíkszéki és háromszéki dzsúdósok az iskolás sportklubok országos cselgáncs-bajnokságának ónfalvi elődöntőjén: az U18-as korosztályban tizenkét alkalommal állhattak dobogóra.

Pályán a Sepsi-SIC, szezonzárás az alpesi sízőknél – a keddi sportműsor

A végjátékhoz érkezett az alpesi sí világkupa: Lillehammerben az idény utolsó technikai versenyeit rendezik. A keddi sportműsorban emellett a Sepsi-SIC bajnoki elődöntőjének első mérkőzése, valamint kerékpár és tenisz is szerepel.

Közelebb hoznák a kerékpározás világát az amatőr versenyzőkhöz

A második alkalommal szervezik meg a SIC Cycling Cup amatőr kerékpárversenyt, amelyre a kezdőktől a haladókig mindenkit várnak. Az esemény május végén, három különböző székelyföldi városban zajlik.

Váltóban utolérhetetlenek a Sepsi ISK atlétái

A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub atlétái dobogóra álltak az U16-os fedettpályás országos döntőn. Horovitz Hanna tanítványai mindegyik éremből gyűjtöttek egyet, közülük a váltóban szerzett arany a legértékesebb.

Ahol elindult, ott országos bajnok lett Szőcs Bernadette

A marosvásárhelyi származású sportoló mindhárom kategóriában megszerezte az aranyérmet az országos asztalitenisz-bajnokságon. Szőcs Bernadette remek szezonkezdetet tudhat maga mögött, és egy hét múlva a világkupán bizonyíthat.

Újra hallatnak magukról a szépvízi karatékák

Több aranyérmet és dobogós helyezést szereztek a SIC-Szépvíz karatékái a sportág kézdivásárhelyi országos bajnokságán, amely egyben világbajnoki kvalifikáció is volt.

Egy meccs a Szuperliga alsóházi rájátszásából, tenisz, póló és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának második fordulója. Érződik, hogy Európa-szerte összegyűlnek a fociválogatottak, kevesebb a sportesemény a képernyőn.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!