Érmekkel tértek haza a székely atléták az országos bajnokságról

Székely Sport , Zátyi Tibor 2023. július 04., 15:30 utolsó módosítás: 2023. július 05., 14:12

Bukarestben rendezték meg az U18-as korosztályú országos atlétika-bajnokságot, a hétvégi versenyen a Székelyudvarhelyi ISK sportoló közül ketten felállhattak a dobogóra, míg a marosvásárhelyiek közül Jakab Sámuel és Jakab Apor is érmes lett.

A Székelyudvarhelyi ISK versenyzői közül Pintyó Nóra érte el a legjobb eredményt, magasugrásban ezüstérmet szerzett Fotó: Facebook/Bartus Attila

Az első napon a Székelyudvarhelyi ISK-tól Hilbel Roland 110 m gátfutásban (15.56 mp) nagyot küzdve bronzérmet szerzett, míg Dézsy Botond távolugrásban hiába döntött egyéni csúcsot (5,32 m), ez nem volt elég, hogy bejusson a döntőbe.

Az országos döntő második napja sem maradt udvarhelyi érem nélkül, hiszen Pintyó Nóra magasugrásban ezüstérmet szerzett (1,50 m), míg ketten döntőztek, Olah Nándor a 6. (1:00.94 p), Pál János pedig 8. lett (1:02.61 p) 400 m gáton.

Hilbel Roland 110 m gátfutásban bronzérmet szerzett, Dézsy Botond távolugrásban egyéni csúcsot döntött Fotó: Facebook/Bartus Attila

Jakab Sámuel három éremmel hangolt az olimpiai fesztiválra

A marosvásárhelyi Jakab Sámuel az első napon 100 méteren új egyéni rekorddal, 10,94 mp-cel a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol egy századdal gyengébbet szaladt, amely a 3. helyhez volt elegendő.

Később a 4x100 méteres váltóban indult, immár a Szász Albert Sportiskola csapatával (Mille Dániel, Jakab Apor, Molnár Balázs, Jakab Szilárd Sámuel), ahol a jól sikerült váltások után a 2. helyen (44.45 mp) zártak a döntőben.

Jakab Sámuel győzelméhez kétség sem férhetett 200 méteren, ugyanis a második helyen célba ért atléta ideje közel 4 tizedmásodperccel volt gyengébb.

{P3}

Jakab Apor a 100 méteres síkfutás döntőjében (10.91) ezüstérmes lett, továbbá tagja volt az ugyancsak ezüstérmes 4x100 méteres váltónak, 200 méteren ötödik lett.

Jakab Sámuel következő versenye a július 23. és 29. között sorra kerülő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (European Youth Olimpic Festival, EYOF) lesz, amelyet Szlovéniában, Mariborban rendeznek, ahol a 200 méter mellett a romániai csapat stafétájában is rajthoz áll majd.

Az országos döntővel véget ért az U18-asok versenyszezonja, következnek az U16-osok, akik július 22–23-án ugyancsak Bukarestben fognak megmérettetni.

Az U20-asok júniusban Craiován álltak rajthoz, a Székelyudvarhelyi ISK képviseletében Kuti Dóra 100 m gátfutásban 16.01 másodperces egyéni rekordjával az 5. helyen végzett, míg Bálint Barbara 100 m sprinten szintén egyéni csúccsal (13.84 mp) a 18. lett.

Ezen a versenyen Jakab Sámuel a Szász Albert Sportiskola 4x100 m-es váltójával harmadikként végzett 43,97 másodperces idővel. A Marosvásárhelyi VSK atlétájának 200 m síkfutásban 22,08 másodperces idejével sikerült egy új egyéni rekordot szaladnia, ami 0,20 másodperccel jobb, mint az előző legjobbja. Ez a negyedik helyezést jelentette számára, előtte nála nagyobb versenyzők végeztek, de a saját, U18-as korosztályából mindenkit legyőzött, a legesélyesebb ellenfelét 0,3 másodperccel sikerült megelőznie.