Érmeket szereztek a vásárhelyi és udvarhelyi atléták a fedettpályás ob-n

Horváth Bálint Ottó 2024. március 18., 17:16 utolsó módosítás: 2024. március 19., 21:37

Három marosvásárhelyi és egy székelyudvarhelyi sportoló állt dobogóra az U20-as, illetve az U18-as korosztályban a bukaresti Joan Sőtér sportteremben megrendezett fedettpályás országos atlétikabajnokságon.

Jakab Sámuel egy ezüstérmet és egy hetedik helyet szerzett. Archív Fotó: Facebook/Samu Jakab

Az U20-as korosztályban a legkiemelkedőbb eredményt Jakab Sámuel, a Marosvásárhelyi VSK és a Szász Albert Sportiskola közös atlétája érte el,

aki 200 méteres síkfutásban a második helyen ért célba, ráadásul 22,57 másodperces idejével új fedettpályás egyéni csúcsot döntött.

Teljesítménye figyelemre méltó, hiszen úgy szerzett ezüstérmet, hogy januárban még gipszben volt a keze, miután egy edzésen eltörött a kisujja, de ennek ellenére folytatta a felkészülést a fővárosi viadalra.

Jakab Sámuel 60 méteren is indult, az előfutamokban 7,07 másodperces idővel negyedikként jutott döntőbe, ahol ugyanilyen időt futott, ami a 7. helyre volt elegendő. Ebben a versenyszámban viszont mégis született marosvásárhelyi érem, a Szász Albert Sportiskola képviseletében Jakab Apor az előfutamot 6,97-tel a második helyen zárta,

a döntőben viszont 7,01-gyes időeredményt ért el, és végül bronzot szerzett.

Jakab Apor 200 méteren is indult, ahol a hatodik pozícióban végzett.

A Székelyudvarhelyi ISK versenyzői is remekül teljesítettek,

közülük Kuti Dóra állt fel a dobogóra, aki 60 méteres gátfutásban 9,21 másodperces időeredménnyel megszerezte a harmadik helyet.

Az élmezőnyben zárt Hilbel Roland is, szintén 60 m gáton 8,76-tal a hatodik lett.

Az U18-as korosztályban a Marosvásárhelyi Szász Albert Sportiskola színeiben

Biró Amanda 3000 méteren 10 perc és 32,29 másodperces idővel a második helyen végzett,

Ștefania Neagu rúdugrásban 2,60 méterrel a hatodik, míg a klub férfi 4x185 méteres váltója (György Arthur Márk, Ricardo Ciurcui, Ákos Szabolcs, Mille Dániel) a hetedik pozícióban zárt.

A Székelyudvarhelyi ISK-tól a magasugró Pintyó Nóra 1,54 méterrel a negyedik helyet szerezte meg, míg a női 4x185 m váltó (Lukács Renáta, Bencze Ajnácska, Dobai Pataky Réka, Kuti Ágnes) a 10. lett.