Az U20-as korosztályban a legkiemelkedőbb eredményt Jakab Sámuel, a Marosvásárhelyi VSK és a Szász Albert Sportiskola közös atlétája érte el,
aki 200 méteres síkfutásban a második helyen ért célba, ráadásul 22,57 másodperces idejével új fedettpályás egyéni csúcsot döntött.
Teljesítménye figyelemre méltó, hiszen úgy szerzett ezüstérmet, hogy januárban még gipszben volt a keze, miután egy edzésen eltörött a kisujja, de ennek ellenére folytatta a felkészülést a fővárosi viadalra.
Jakab Sámuel 60 méteren is indult, az előfutamokban 7,07 másodperces idővel negyedikként jutott döntőbe, ahol ugyanilyen időt futott, ami a 7. helyre volt elegendő. Ebben a versenyszámban viszont mégis született marosvásárhelyi érem, a Szász Albert Sportiskola képviseletében Jakab Apor az előfutamot 6,97-tel a második helyen zárta,
a döntőben viszont 7,01-gyes időeredményt ért el, és végül bronzot szerzett.
Jakab Apor 200 méteren is indult, ahol a hatodik pozícióban végzett.
A Székelyudvarhelyi ISK versenyzői is remekül teljesítettek,
közülük Kuti Dóra állt fel a dobogóra, aki 60 méteres gátfutásban 9,21 másodperces időeredménnyel megszerezte a harmadik helyet.
Az élmezőnyben zárt Hilbel Roland is, szintén 60 m gáton 8,76-tal a hatodik lett.
Az U18-as korosztályban a Marosvásárhelyi Szász Albert Sportiskola színeiben
Biró Amanda 3000 méteren 10 perc és 32,29 másodperces idővel a második helyen végzett,
Ștefania Neagu rúdugrásban 2,60 méterrel a hatodik, míg a klub férfi 4x185 méteres váltója (György Arthur Márk, Ricardo Ciurcui, Ákos Szabolcs, Mille Dániel) a hetedik pozícióban zárt.
A Székelyudvarhelyi ISK-tól a magasugró Pintyó Nóra 1,54 méterrel a negyedik helyet szerezte meg, míg a női 4x185 m váltó (Lukács Renáta, Bencze Ajnácska, Dobai Pataky Réka, Kuti Ágnes) a 10. lett.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!