Érmeket szállítottak a fiatal csíki cselgáncsozók

Dobos László 2021. június 03., 21:23 utolsó módosítás: 2021. június 03., 22:03

Az elmúlt napokban Brassópojánán rendezték meg az U16-os korosztályú cselgáncsozók egyéni bajnokságát, amelyen öt érmet szereztek a csíki dzsúdósok.

Bajnokság utáni helyszíni pillanatképek a csíki sportolókkal és edzőikkel Fotó: Csíkszeredai ISK

A brassópojánai buborékban több mint 300 sportoló lépett tatamira, képviselve volt Románia minden fontosabb cselgáncs-szakosztállyal rendelkező sportklubja.

A Csíkszeredai ISK szentegyházi csoportjából, a Dániel Albert által felkészített csoportból Mihály Hunor (66 kg-os súlycsoport) bajnoki címet nyert, Székely Botond (60 kg) pedig a dobogó harmadik fokára állhatott, bronzérmes lett.

Fotó: Csíkszeredai ISK

A Csíkszeredai ISK megyeszékhelyi csoportjának tagjait Pantea Cornel edző készítette fel, közülük Bara Csongor Csaba (66 kg) bronzérmes lett, Fazakas Bálint (46 kg) pedig a 7. helyen végzett.

Érmet nyertek az ISK csíkszenttamási csoportjában készülő dzsúdósok is, a Dániel Szabolcs által edzett fiatalok közül Ágoston Eszter (57 kg) bronzérmes lett, míg Imecs Bernadett (57 kg) az 5. helyen végzett.

Két előkelő helyezést mondhat magának az ISK csíkszentdomokosi csoportja, a Sillo István, Szőcs László és Katona Szabolcs edzők által felkészített felcsíki csapatból Szász Balázs (73 kg) ezüstérmes lett, Szász Ferenc (42 kg) pedig a 7. helyen végzett.

Képviselve volt a Csíkszeredai Sportklub is, Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián edzők tanítványai közül András Janka (48 kg) szerepelt a legjobban, az ötödik helyen végzett.