Hirdetés

Érmeket és hasznos tapasztalatot gyűjtöttek a székelyföldi kendósok

Több versenyen kellett bizonyítsanak, de más tevékenységeken is részt vettek a Kashi Kendo Klub sportolói
Fotó: Kashi Kendo

A Kashi Kendo Klub számára az idei év határozottan zsúfoltnak mondható. A szokásos tavaszi versenyeken, a Románia Kupa és a Sakura Kupa küzdelmein kívül más soron kívüli tevékenységek is gazdagították a programot.

Idén minden korábbinál zsúfoltabb volt a csapat programja, amely így alaposan kellett mérlegelje, hogy melyik eseményeken vesz részt, mert sem az idő, sem az anyagi keret nem tette lehetővé az összes meghirdetett eseményen való szereplést.

Az évet egy rendkívüli edzőtáborral nyitották, január végén egy nyolc fős junior delegáció négy felnőtt kíséretével Japánba utazott, ahol a kendó egyik legismertebb fellegvárának tartott, a Tsukuba egyetemi és a Meikei iskolai kluboknál edzettek. A Tsukuba egyetemmel a kapcsolat már lassan 15 éve épül, korábban is járt ott már hasonló junior küldöttség a klubtól, még ha nem is ennyire nagy számban. A mostani tucatnyi résztvevő négy különböző klubból (Csíkszereda, Kolozsvár, Veszprém és Marosvásárhely) állt össze. Közülük három ifjúsági és két felnőtt a Kashi csapat tagjai.

Hirdetés

Az egy hetes felkészülés intenzív edzésprogramját minden gyerek és felnőtt teljesítette, és rendkívül jó tapasztalatokat gyűjtöttek.

•  Fotó: Kashi Kendo Galéria

Fotó: Kashi Kendo

Alig egy hónappal később, március elején a Tsukuba egyetemi diákok szokásos kora tavaszi delegációját fogadták Romániában, immáron hatodik alkalommal. Az esemény egy közös, országos szintű edzőtáborral indult Sepsiszentgyörgyön. Az ezt követő héten két diák, Suzuki Kenshin és Tagawa Taichi a Kashi csapatot látogatták meg, edzéseket vezettek napi szinten. Szakmai tudásuk és tapasztalatuk hatására a csapat tagjai szemmel látható fejlődésen mentek keresztül, és ez a későbbi versenyeken be is igazolódott.

A Románia Kendo Kupa 30. kiadása a tavalyi évhez hasonlóan idén is a Ploiești melletti Blejoi községben került megrendezésre április első hétvégéjén. Az eseményt rangját növelte a külföldi versenyzők és bírók részvétele, a már megszokott belga, olasz, szerb, bolgár és észak-macedón résztvevőkön kívül idén lengyel, görög és ukrán kendósok is eljöttek.

•  Fotó: Kashi Kendo Galéria

Fotó: Kashi Kendo

A Kashi csapat junior versenyzői ismét hozták a papírformát: a 12-14 évesek kategóriájában Sántha Aba Solt arany, Mezei Péter bronzérmet nyert, Sánthe Zoárd Örs a pedig a 12 év alattiak között bizonyult a legjobbnak.

A junior csapatversenyben a Sántha testvérpár csapatát a konstancai Antonaru Remus egészítette ki, együtt győzedelmeskedve a Kelet európai szinten viszonylag erősnek mondható közel 13 csapatból álló mezőnyben. Az esemény végén szervezett fokozat vizsgán Mezei Péter és Sántha Aba Solt 2 dan fokozatot szerzett.

A versenyt követően az ukrán delegáció Marosvásárhelyen töltötte a hetet, útban a következő hétvégén Budapesten szervezett Sakura kupa felé. Ez idő alatt a Bushi Shindo Klub gondoskodott az Ukrán Kendo Szövetség elnöke, a harkovi Sztrizcsenko Kostyantin (5 dan kendo) által kísért négy odesszai juniorból álló delegáció ellátásáról. A hét folyamán három közös kendo edzés zajlott, ami jó lehetőség volt az ismerkedésre és közös tanulásra, fejlődésre.

•  Fotó: Kashi Kendo Galéria

Fotó: Kashi Kendo

Aztán április közepén zajlott Budapesten a Sakura kupa 29. kiadása. Ez az esemény már hosszú ideje a közép-kelet európai régió messzemenően legrangosabb junior versenye, ahol az idén is nagyszámú résztvevő gyűlt össze: 13 ország 28 klubjából több mint 170 versenyző.

A tavalyi szerényebb sikerek után a Kashi juniorok idén határozottabban léptek fel, és kiváló eredményeket értek el.

A 10-11 évesek között Sántha Zoárd Örs aranyat, az eggyel idősebb 12-14 éves korcsoportban Sántha Aba Solt ezüstöt és Mezei Péter bronzot nyert.

A közeljövőben, május végén Isztambulban a török szövetség szervezi az idei Balkán kupát, ezen azonban sajnos a gyapat tagjai objektív okokból nem tudnak részt venni. Helyette az egy héttel előtte zajló Kojika kupán (Gent, Belgium) indulnak, ami a Sakura Kupa nyugat európai megfelelőjének számít, igazán magas technikai színvonallal. Az idén világbajnokság is lesz, ez az esemény három évente kerül megrendezésre, a mostani 19. kiadásnak Olaszország ad otthont, ám többnyire a generáció váltás miatt a klub idén erre az eseményre nem küld versenyzőt.

Józsa Levente

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Bevitte a végső döfést, megvédte címét az Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub (videóval)

Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.

Székelyhon

Máris megvan a tegnap beharangozott 24 órás sebességmérő akció egyik kiemelt gyorshajtója

Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.

`
Krónika

Külhoni származású politikus lesz a Tisza parlamenti frakcióvezetője

Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.

Krónika

Eltávolították az erdélyi születésű antiszemita költő-politikus szobrát az egyik megyeszékhely közteréről

Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

Alig ér véget a Sepsi OSK kiszállása, már kezdődik is az FK Csíkszereda párharca

Igazi csemege vár szombaton a székelyföldi fociszurkolókra, délben előbb a Sepsi OSK idegenbeli mérkőzését nézhetjük a Chindiával a másodosztályban, rögtön ezután következik az FK Csíkszereda hazai találkozója az Unirea Slobozia ellen a Szuperligában.

Csíkszentdomokosi dzsúdósok képviselték Romániát Szarajevóban

Bosznia-Hercegovina fővárosa, Szarajevó adott otthont az elmúlt napokban a Reménységek Európa-kupa idei első állomásának, ahol a romániai küldöttséget kizárólag csíkszentdomokosi cselgáncsozók alkották.

Székely szakember a japán lapokban: új korszak a gyorskorcsolyában

Csíkszeredából a japán szakirodalomig jutott Imre Emil: a rövidpályás gyorskorcsolya (short track) pengéinek élmélységét vizsgáló kutatása áttörést hozott, és új alapokra helyezheti a sportág technikai felkészítését.

Topfoci és Szuperliga, nagyüzem a sportpályákon – pénteken a képernyőn

Színes kínálat várja a sportkedvelőket pénteken: a labdarúgástól a kerékpáron át egészen a golfig számos eseményt követhetünk figyelemmel. Újabb fordulókat rendeznek a topligákban és az NB I-ben, miközben folytatódik a női jégkorong-világbajnokság is.

A módosításokkal még színvonalasabbá tennék a Hargita Ralit

Jelentős változtatásokkal rendezik meg idén április 24–26. között a Hargita Ralit Székelyudvarhelyen és környékén. A népszerű verseny új nevet kapott és a helyszínek is megváltoztak. Mindezekről Ferencz Csaba főszervezővel beszélgettünk.

Bajnokot avathatnak az Erste Ligában, megismerjük az elődöntősöket az európai kupákban

Lezárulhat a jégkorong Erste Liga döntője, csütörtökön este a Gyergyói Hoki Klub győzelem esetén megvédheti címét a Brassói Corona otthonában. A labdarúgó Európa Ligában és a Konferencia Ligában a negyeddöntők visszavágóit rendezik.

Hosszabbításos hokidrámák, sorsdöntő focimeccsek és vébéláz Kézdin – Helyzetbe hozunk!

Az Erste Liga döntője elképesztő izgalmakat hoz, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK számára is kulcsfontosságú mérkőzések várnak. A Helyzetbe hozunk! legújabb részében a Szabó Előd a Székely Sport munkatársával, Dobos Lászlóval elemzi a történteket.

Kulcsmeccset játszik a Sepsi OSK, kialakul az elődöntő a Bajnokok Ligájában – szerdán a tévében

A 2. Ligában legfőbb kihívójával meccsel a Sepsi OSK, folytatódik az U18-as hokivébé Kézdivásárhelyen, este rendezik az utolsó két visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Nem jutott döntőbe, mégis éremmel zárta a szezont a Sepsi-SIC

Bronzéremmel zárta a 2025–2026-os idényt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az asztalitenisz Szuperligában, miután az elődöntőben alulmaradt a többszörös bajnok Bukaresti Steaua ellen.

Szuperrangadók a BL-ben, pályán a Székelyudvarhelyi VSK – a keddi sportműsor

Tenisszel indul, majd csapatsportokkal folytatódik a keddi kínálat. Pályán a Székelyudvarhelyi VSK, a Bajnokok Ligájában pedig eldől, mely csapatok jutnak elsőként az elődöntőbe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!