Éremeső hullott az udvarhelyi sízőkre az országos bajnokságon

Székely Sport 2022. március 11., 18:41 utolsó módosítás: 2022. március 11., 19:33

A Nagybánya melletti Șuioron rendezeték az utánpótláskorú alpesi sízők országos bajnokságát, a négynapos viadalon a székelyudvarhelyi Nagy Nobert Ski Sportegyesület kiválóan szerepelt, sportolói 17 érmet, köztük nyolc aranyat szereztek.

Balogh Lőrinc Abigél és Cseke Péter Márk a frissen szerzett érmeikkel Fotó: Nagy Norbert Ski

Az első napon, hétfőn az óriásműlesiklás szám volt terítéken. Az U14-es lányoknál Balogh Lőrinc Abigél második helyen végzett, Nagy Kinga Veronika 13., míg Peter Zsanett a 16. lett. Az U14-es korosztályú fiúknál Cseke Péter Márk ugyancsak ezüstérmet szerzett, Szász Martin a 6., Pantel Erik a 7., míg Teo Groza a 13. helyen végzett.

Az U16-osoknál érkeztek az első aranyérmek, hiszen a lányoknál Balogh Lőrinc Bernadett, míg a fiúknál Szabó Szélyes Szilárd az első helyen végzett.

Kedden a kombinált számban újabb nagyszerű sikereket értek el az udvarhelyiek. Az U14-eseknél Cseke Péter Márk, illetve Balogh Lőrinc Abigél lett aranyérmes, míg az U16-osoknál Balogh Lőrinc Bernadett állhatott fel a dobogó legfelső fokára, a fiúknál pedig Szabó Szélyes Szilárd újabb ezüstérmet szerzett. Az U14-eseknél Nagy Kinga Veronika a 12., Péter Zsanett pedig a 14. helyen végzett.

Az utolsó szám a műlesiklás volt, itt a kisebb korosztályban Balogh Lőrincz Abigél a második helyen végzett, Nagy Kinga Veronika a 11., Péter Zsanett 14. lett. A fiúknál Cseke Péter Márk bronzérmet szerzett, Szász Martin a 6., Pantel Erik a 8., míg Groza Teo a 14. pozícióban zárt.

Az országos bajnokságot az U16-osok műlesiklás száma zárta, Balogh Lőrinc Bernadett a verseny végén a dobogó legalsó fokára állhatott fel, míg a fiúknál Szabó Szélyes Szilárd megszerezte az aranyérmet.

A székelyudvarhelyi Nagy Norbert Ski Sportegyesület kiváló országos bajnokságot zárt, és mivel díjazták az összetettet (az összes futamban elért eredményt), összességében nyolc arany-, hét ezüst-, illetve két bronzérmet szerzett.