Több székely versenyzőnek ez volt az első komolyabb tornája, mindannyiuknak sikerült értékes tapasztalatot szereznie és tisztesen helytállnia. A férfi egyéniben mindenki jól teljesített, azonban csak Levik Boldizsár jutott a kieséses szakaszig, ahol becsatlakozott kiemeltként Györgydeák Apor is. Végül Leviknek a Bányik Csaba elleni összecsapás jelentette a végállomást, de a friss igazolás így is elégedett lehet az elért eredménnyel.
Györgydeák Apor először Hercegfi Mátét győzte le, majd a cseh válogatott Kubovy sem jelentett akadályt számára. Egészen az elődöntőig menetelt, ahol őt is Bányik Csaba ejtette ki kiváló napot kifogva, ugyanis döntőszettben legyőzte a székely teqballost. Apor vasárnap Katz Balázs ellen szállt harcba a bronzért, ahol két szoros szettben maradt alul és végül a negyedik helyet hozta el.
Az egyetlen Góbék női páros, Miklós Tünde–Ewa Kaminska (lengyel) ugyan győzelemmel indított, végül vereséggel zárta a budapesti tornát. Ami a férfi párost illeti, a Györgydeák–Ilyés duó remekül kezdett, azonban a Velkey–Cseri páros ellen vereséget szenvedtek a negyeddöntőben, így nem maradt esélyük az éremszerzésre.
A Góbék Teqball Team játékosai nem pihenhetnek, folytatják a felkészülést, ugyanis jövő hétvégén már a marosvásárhelyi világbajnoki kvalifikáción vesznek részt.
„Budapesten nem sikerült megismételni a krakkói sikereket, a főtáblán már olyannyira kiegyenlítetté vált a mezőny, hogy sokszor a napiforma dönt el egy-egy összecsapást. Györgydeák Apor férfi egyéniben előbb Bányik Csabától kapott ki, majd Katz Balázstól. Érdekesség, hogy korábban egyiküktől sem szenvedett vereséget, ez is tökéletesen mutatja, hogy milyen ütemben fejlődik a teqball és milyen ütemben változnak az erőviszonyok” – értékelt a tornát követően Ilyés Szabolcs.
Elárulta, hogy a Góbék Teqball Team volt a legnépesebb csapat a maga tizennyolc versenyzőjével, amire kifejezetten büszkék. Többnyire középiskolásokkal utaztak az eseményre, de így is elégedettek az eredményekkel és remek motivációt adott mindenkinek a kemény munka folytatásához. Optimistán várják a marosvásárhelyi világbajnoki kvalifikációt, abban bízva, hogy minél több kategóriában sikerül kijutniuk a november végi vébére.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!