Eredményes szezonkezdésen vannak túl a sepsiszentgyörgyi karatésok

Zátyi Tibor 2023. szeptember 20., 13:45

Közép-Kelet-Európa egyik legrangosabb eseményén, a 26. Budapest Open nemzetközi karateversenyen vett részt a Sepsiszentgyörgyi Sport-All SC 22 sportolója, közülük Para Lőrinc és Fejér Milán aranyérmet szerzett.

A Sport-All csapata a Budapest Openen Fotó: Sport-All SC

A Budapest Openre 37 ország 2111 sportolója nevezett be. A kemény versenyen a háromszékiek öt sportolójának sikerült dobogóra állniuk: Para Lőrinc (U10, -27kg) és Fejér Milán (U14, -45kg) aranyérmes lett, míg Sala Bíborka (U12, -40kg), Péter Csiki Csanád (U14, -50kg) és Pulugor András (U12, -35kg) harmadik lett.

„Elégedett vagyok az összeredménnyel, mivel egy mozgalmas hétvégén vagyunk túl, kifejezetten színvonalas versenyen vettünk részt.

A szezon első versenye mindig nehéz, ugyanis az öthetes intenzív felkészítő első visszacsatolása. Voltak hibáink, de így látva azokat, lesz időnk dolgozni rajtuk.

Para Lőrincz és edzője, Vass Hunor Fotó: Sport-All SC

Viszont amivel kevésbé vagyok elégedett, az a korosztályos lány versenyzőink, akik nem hozták a hozzájuk fűzött reményeket. Következő eseményünk a jövő héten Sepsiszentgyörgyön megrendezendő Karate Román Kupa döntője, illetve október elején Lengyelországban a Polish Open Európa-bajnoki kvalifikációs verseny” – összegzett Vass Hunor edző.