A Kolozsváron megrendezett Erdély Öv verseny szervezői, de a versenytársak is elismerésüket fejezték ki a gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub edzőjének Huszár Árpádnak, a viadalon mutatott teljesítményért.
Már az sem jellemző, hogy egy klub, minden korosztályban és több súlycsoportban is egyszerre tud nagyobb számú kiemelkedő bokszolóval megjelenni, és nyilván az sem, hogy egy klub sportolói „végigverik” a mezőnyt. Itt pedig ez történt.
A versenyek világába egy éve berobbanó EGÖSK sportolói az elmúlt 12 hónapban 30 országos bajnoki érmet gyűjtöttek be Romániában és Magyarországon. Az Erdély Öv versenyen mutatott eredmény már szinte várható is volt.
Az U14-es korosztályban 46 kilóban Benedek Péter a nagyszalontai Marius Stegart győzte le döntő fölénnyel, a harmadik menetben lezárva a mérkőzést. Az 50 kilós súlycsoportban Búzás Róbert a székesfehérvári, magyar bajnoki ezüstérmes Frank Dominikkel találkozott, és egyhangú pontozással nyert. Szintén egyhangú pontozással lett aranyérmes a 60 kilós Majlát András, aki egy helyi, kolozsvári fiú, Ötvös Elisei ellen győzött.
A junior (U16-os) korosztályban Milotai Dávid ( 50 kg) a tordai Lukács Szabolccsal mérkőzött meg, ennek eredménye Dávid győzelme lett egyhangú pontozással.
Az U18-as mezőnyben Csiki Róbert (60 kg) győzött a Rovinari-i Ionut Dumitrachi-val szemben, egyhangú pontozással.
Az U16-osoknál még két döntőben voltak érdekeltek a gyergyóiak, Páll Szilveszter (54 kg) parázs mérkőzést vívott a nagybányai Emanuel Groza-val, és pontozással alulmaradt. Ugyancsak ez történt Szilágyi Arnold (60 kg) esetében is, aki a többszörös bajnok nagyváradi Covaci Angelo-val csapott össze. Ezen a két mérkőzésen tehát nem született gyergyói arany, de a látottak alapján akár mindkét esetben fordítva is dönthettek volna a bírók.
Huszár Árpád vezetőedző természetesen büszke a sportolóira, és amint elmondta, rengeteg gratulációt kaptak a verseny során. Hozzáteszi, a szervezők megállapítása szerint Szilágyi Arnold és Csiki Róbert meccse volt a két legtechnikásabb mérkőzés az egész viadal során.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub részvételét az Erdély Öv Kupán és más idei versenyeken Hargita Megye Tanácsa is támogatta.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!