A Kolozsváron megrendezett Erdély Öv verseny szervezői, de a versenytársak is elismerésüket fejezték ki a gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub edzőjének Huszár Árpádnak, a viadalon mutatott teljesítményért.
Már az sem jellemző, hogy egy klub, minden korosztályban és több súlycsoportban is egyszerre tud nagyobb számú kiemelkedő bokszolóval megjelenni, és nyilván az sem, hogy egy klub sportolói „végigverik” a mezőnyt. Itt pedig ez történt.
A versenyek világába egy éve berobbanó EGÖSK sportolói az elmúlt 12 hónapban 30 országos bajnoki érmet gyűjtöttek be Romániában és Magyarországon. Az Erdély Öv versenyen mutatott eredmény már szinte várható is volt.
Az U14-es korosztályban 46 kilóban Benedek Péter a nagyszalontai Marius Stegart győzte le döntő fölénnyel, a harmadik menetben lezárva a mérkőzést. Az 50 kilós súlycsoportban Búzás Róbert a székesfehérvári, magyar bajnoki ezüstérmes Frank Dominikkel találkozott, és egyhangú pontozással nyert. Szintén egyhangú pontozással lett aranyérmes a 60 kilós Majlát András, aki egy helyi, kolozsvári fiú, Ötvös Elisei ellen győzött.
A junior (U16-os) korosztályban Milotai Dávid ( 50 kg) a tordai Lukács Szabolccsal mérkőzött meg, ennek eredménye Dávid győzelme lett egyhangú pontozással.
Az U18-as mezőnyben Csiki Róbert (60 kg) győzött a Rovinari-i Ionut Dumitrachi-val szemben, egyhangú pontozással.
Az U16-osoknál még két döntőben voltak érdekeltek a gyergyóiak, Páll Szilveszter (54 kg) parázs mérkőzést vívott a nagybányai Emanuel Groza-val, és pontozással alulmaradt. Ugyancsak ez történt Szilágyi Arnold (60 kg) esetében is, aki a többszörös bajnok nagyváradi Covaci Angelo-val csapott össze. Ezen a két mérkőzésen tehát nem született gyergyói arany, de a látottak alapján akár mindkét esetben fordítva is dönthettek volna a bírók.
Huszár Árpád vezetőedző természetesen büszke a sportolóira, és amint elmondta, rengeteg gratulációt kaptak a verseny során. Hozzáteszi, a szervezők megállapítása szerint Szilágyi Arnold és Csiki Róbert meccse volt a két legtechnikásabb mérkőzés az egész viadal során.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub részvételét az Erdély Öv Kupán és más idei versenyeken Hargita Megye Tanácsa is támogatta.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!