A szombaton este 8 órakor kezdődő találkozót a koronavírus-járvány miatti intézkedések okán nézők nélkül rendezik meg, de öröm az ürömben, hogy az összecsapást több tévétársaság, a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Plus is élőben közvetíti.
Az FK Csíkszeredának ez a második mérkőzése a 2020–2021-es szezonban, a csíkiak a nyitófordulóban 1–0-ra győztek a Lénárdfalva otthonában.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Nehéz dolgunk lesz, hiszen a Craiova pontokért érkezik, a bajnokság előtt kijelentették, hogy szeretnének feljutni az élvonalba. Mi is nyerni szeretnénk, itthon kell tartani a három pontot, hiszen akkor nagyobb értéke lenne az előző fordulóban aratott idegenbeli győzelemnek.
A mérkőzés előtt dől el, hogy kikre számíthatunk és kikre nem. Egy biztos: a nézők nagyon fognak hiányozni.”
Véget nem érő viták miatt két futballcsapata van Craiovának, mindkettő azt tartja magáról, hogy az 1980-as években nemzetközi kupaporondon is remek eredményeket elért „Craiova Maxima” jogutódja. Az FC U Craiova 1948 nevű klub 2017-ben alakult, és az 1991–2016 közötti FC Universitatea Craiova néven szerepelt, de közben csődbe jutott klub helyét vette át. A 2. Ligába idén feljutott együttes tulajdonosa Adrian Mititelu. Az olténiai főváros másik csapata, az Universitatea Craiova az élvonalban szerepel. Az FC U Craiova 1948 szurkolói a Peluza Sud, az Universitatea Craiova drukkerei pedig a Peluza Nord nevű csoportosulásba tömörültek.
Az újonc FC U Craiova 1948 együttesének a szombat esti, FK Csíkszereda elleni mérkőzés lesz az első találkozója a másodosztályban, mivel a nyitófordulóbeli meccsét, a Temesvári Ripensia elleni találkozót elhalasztották, mert hat játékosuknak, közülük a három kapusnak pozitív lett a koronavírustesztje. A héten újabb tesztelésen estek át a craiovai csapat játékosai, az eredmények pedig negatívak lettek.
Labdarúgó 2. Liga, a 2. forduló programja:
Szombat 11 óra
Turris Turnu Măgurele–Bukaresti Metaloglobus,
Concordia Chiajna–Unirea Slobozia,
Dunărea Călărași–Lénárdfalvi Comuna.
Szombat 14 óra
Konstancai Farul–Bákói Aerostar.
Szombat 17.30
Bukaresti Rapid–Pandurii Târgu Jiu.
Szombat 20 óra
FK Csíkszereda–FC U Craiova 1948.
Vasárnap 13 óra
Resicabányai CSM– Petrolul Ploiești.
Vasárnap 18.30
CS Mioveni–Gloria Buzău.
Hétfő 18.30
Kolozsvári U–Temesvári ASU Poli.
Kedd 17 óra
Viitorul Pandurii–CSM Slatina.
A Temesvári Ripensia szabadnapos.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!