Szamosbethlenben rendezték a bajnokság első fordulóját, ahol a székelyföldi fogathajtás jelenlegi legjobbjai, a kökösi Bartha Eduárd és a gyergyóalfalvi Páll Attila ugyan nem indultak, de visszatért a versenyzéshez a korábbi többszörös bajnok gyergyószentmiklósi Bajkó Tibor. Bajkó az utóbbi években pályaépítői minőségben segítette a versenyek szervezését.
Az általa vezetett Krigel SK színeiben három kezdő fogat is bemutatkozott, így az újtusnádi Szőcs Lehel, a sepsiszentgyörgyi Györgyicze László, és a kászoni Florin Chiturlea.
Egyelőre még nem mondható el, hogy a Krigel versenyzői esélyesek lennének a dobogóra, ez az év még csak a tapasztalatszerzésről szól,
míg Bajkó esetében az újra tapasztalásról, hogy majd a következő évben már komolyabb eredményekkel számolhassanak. A kezdet biztató volt, Chiturlea fogata a bemutató versenyszámban első helyezést ért el.
Több fogat tapasztalatlan, új lovakkal indult a versenyen, és ilyen esetekben már az is szép eredmény, ha a három napot (a díjhajtás, maratonhajtás, akadályhajtás versenyszámokat) tisztességgel végig tudják csinálni – mondta Bajkó Tibor. Úgy fogalmazott,
a székely fogatok részvételükkel, jelenlétükkel székelyföldi lovaskultúrát igyekeznek erősíteni, igazolni a romániai fogathajtás színterén is.
Az idei romániai kettesfogat bajnokság a háromszéki Oltszemen folytatódik, majd az azt követő versenyt a Nagyváradhoz közeli Fugyivásárhelyen (mindkét esemény nemzetközi verseny is lesz egyben), míg végül a döntőt a hagyományoknak megfelelően Marosvásárhelyen rendezik. Több hajtó pedig külföldi viadalokon is rajthoz áll.
Az első fordulóban a sokszoros bajnok Rákóczi Gergő két fogatával az első és harmadik helyet szerezte meg, míg a második helyen Varga Roland végzett.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
A Németországból Marosvásárhelyre érkező repülőgép kényszerleszállását hajtott végre Budapesten szombaton este.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
A templom szomszédságában épülő idősek nappali központja, a rendezetlen környezet, az elmaradó egyeztetések és mindenekelőtt a magyar állami támogatással létrehozott bölcsőde miatt gyűltek össze sérelmek a szászfenesi református gyülekezetben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!