A rangsort továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty vezeti, akit a japán Naomi Oszaka követ. Változás múlt héthez képest, hogy bekerült a legjobb tíz közé a lengyel Iga Swiatek, aki vasárnap megnyerte a római tornát, miután a döntőben 6:0, 6:0-ra legyőzte a cseh Karolina Pliskovát.
A 19 éves lengyel lány az utóbbi hét hónapban már harmadik WTA-tornagyőzelmét ünnepelhette a tavalyi Roland Garros és az idén februárban rendezett adelaide-i (Ausztrália) nemzetközi torna után.
Swiatek első hetét kezdi a legjobb tíz között a világranglistán.
Halepen kívül ezen a héten három román teniszező szerepel az első száz között: Sorana Cîrstea az 58. (+1), Patricia Ţig a 62. (+2.), míg Irina Begu a 74. (+1) helyet foglalja el.
Legjobb magyarként Babos Tímea egy helyet javítva jelenleg a százhetedik.
Az egyéni világranglistán látványos előrelépést produkált Alexandru Dulgheru, a 31 éves bukaresti teniszező döntőt játszott a franciaországi Saint-Gaudens-ben rendezett ITF tornán, aminek köszönhetően 231 helyet ugrott előre, a 674. pozícióból egészen a 443-ig.
A női páros világranglistán Babos Tímea korábbi partnere, Kristina Mladenovic vette át a vezetést, a francia játékos a cseh Marketa Vondrousova oldalán döntőbe jutott Rómában, s bár a fináléban vereséget szenvedtek a Fichman-Olmos kanadai-mexikói kettőstől, Mladenovic – öt helyet javítva – a rangsor élére állt. Babos egy helyet rontva hatodik a páros világrangslitán.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!