Az Udvarhelyi Triatlon Club színeiben induló Udvarhelyi Delfinek SK csapatának versenyzői első alkalommal vettek rész ilyen színvonalas aquatlon versenyen. A különböző korosztályban rajthoz állt gyerekek korcsoporttól függően eltérő távot kellett teljesítsenek, a legkisebbek 50 m úszást és 500 m futást, a legnagyobbak 250 m úszást és 1300 m futást.
A gyerekversenyek mellett az ifjúsági kategóriában is érdekelt volt az udvarhelyi klub, amelytől a 18 éves Lőrinczi István teljesítette a 400 m úszásból és 1300 m futásból álló futamot.
A 18 versenyzőt számláló székelyföldi csapat alig 7-8 hónapos felkészülés után állt rajthoz a marosvásárhelyi megmérettetésen. Balázsi Lóránt és Buti László edzők elmondása szerint „az ilyen versenyekből lehet sok tapasztalatot szerezni, tanulni és fejlődni, még ha ezért a gyerekeknek sírni és szenvedni is kell”.
Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon, miután a harmadik csoportmérkőzését is megnyerte. A romániai együttes ismét vereséget szenvedett, és az alsóházban folytatja a szereplését.
Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.
A reformáció genfi emlékművétől kőhajításnyira fekvő gyülekezeti házban ma is hangzik a magyar ige. A svájci városban Dániel Levente erdélyi ösztöndíjasként szolgál, amely a magyar diaszpóra számára egyszerre lelki otthon, kulturális kapaszkod&oac
Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!