Először diadalmaskodott a Viitorul, sereghajtó maradt az Astra

Dobos László 2020. szeptember 27., 00:06 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 12:56

Megszerezte első győzelmét a 2020–2021-es labdarúgó bajnokságban a Viitorul. A gyengébben rajtoló tengerparti együttes szombaton este 4–1-re nyert a ötödik forduló után is győzelem nélkül álló Astra ellen.

Négyet vágtak, első bajnoki sikerük az évadban Fotó: Viitorul FC/Facebook

Hazai támadásokkal kezdődött az élvonalbeli bajnokság két nyeretlen csapatának összecsapása a román tengerparti településen, Ovidiu-ban, ahol a házigazda Viitorul már a 13. percben megszerezte a vezetést: Mățan tört be bal oldalon a 16-os területére, a Iancu elé tálalt labdát pedig a házigazdák gólkirálya a felső léc alá bombázta (1–0).

A 20. percben már két góllal vezettek a házigazdák, Iancu távoli lövését csak kiütni tudta Lazar, az Astra kapusa, a kipattanót pedig Luckassen közelről a hálóba lőtte (2–0). Még a pihenő előtt jött a harmadik is: a 39. percben Mățan 16 méterről a jobb kapufa tövébe bombázta a labdát (3–0).

Kiegyensúlyozott játékot hozott a második félidő első negyedórája, találatot azonban újra a tengerparti együttes szerzett, az 59. percben Mățan szolgálta ki remek labdával Iancut, aki tíz méterről, jobb oldalról, kapásból nagyon szép gólt lőtt a hosszú alsóba (4–0).

Négy perc múlva szépített az Astra, Sato büntetőt harcolt ki, a 11-est pedig Alibec értékesítette (4–1).

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

Konstancai Viitorul–Astra Giurgiu 4–1 (3–0).

Gólszerzők: Gabriel Iancu (13. és 59. perc), Kevin Luckassen (20.), Alexandru Mățan (39.), illetve Dennis Alibec (63., büntetőből).
Játékvezetők: Kovács István (Nagykároly), Vasile Marinescu (Bukarest) és Ovidiu Artene (Vaslui).
Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiță, Dussaut, Ciobanu (Casap, 64.), Arrospide, Cosmin Matei (De Nooijer, 81.), Iancu, Luckassen (Ganea, 81.), Mățan (Castaneda, 74.). Vezetőedző: Ruben de la Barrera.
Astra: Lazar – Graovac, Dandea (Bruno, 46.), Dima, Radunovic, Moise (Fatai, 38.), Crepulja, Seto (Merloi, 74.), V. Gheorghe (Balaure, 68. ), Stáhl (Ioniță, 38.), Alibec. Vezetőedző: Bogdan Andone.