Először a legjobb négy között a GYHK az Erste Ligában

Gergely Imre 2020. március 06., 21:53 utolsó módosítás: 2020. március 06., 22:00

Nagyszerű sikert ért el a Gyergyói Hoki Klub: a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének hetedik, mindent eldöntő mérkőzésén győzött Brassóban, ezzel pedig ott van az elődöntőben. Ellenfele a Csíkszeredai Sportklub lesz.

A Coronát búcsúztatta a GYHK, jöhet a Sportklub Fotó: Alexandra Sâmpetru

A párharc kezdetén folytatódott az előző hat meccsre is jellemző kiegyenlített játék: mindkét fél elsősorban a védekezésre koncentrált és várta, hogy az ellenfele hibázzon.

Ez először a gyergyói oldalon jött el, Tranca érthetetlen módon maradt egyedül a kapu előtt, és Péter Balázs passzát értékesítve szerezte meg a vezetést a brassóiaknak (1–0). Ezt követően egy emberhátrányt kellett kivédekeznie a GYHK-nak, de ebben továbbra is kiválóan teljesítettek, köszönhetően Cooke stabilan nagyszerű kapusteljesítményének is.

Aztán a piros-fehérek azt is megmutatták, hogy az emberelőnyben is megy nekik: az első lehetőséget Vorobjev használta ki, Tendler és Valdix parádés összjátéka beteljesítéseként (1–1).

A második harmad nagyon rosszul kezdődött a vendégek szempontjából, egy az előző játékrészből áthúzódó emberelőnyből Fowlie lövése kötött ki Cooke mögött (2–1).

Fotó: Alexandra Sâmpetru

Lendületesen megindult előre Malcolm Cameron együttese, kapuvasat is lőtt és kimaradt több más óriási lehetőség is. Aztán a 31. percben Raszulov tette a kapu mögül középre a korongot, Rupert pedig higgadtan, takarásból leadott ravasz lövéssel egyenlített 2–2-re.

A játékrész utolsó másodpercében a brassóiak aranysisakosa, Fowlie kapott két percet, így a harmadik harmadot a GYHK kezdhette emberelőnyben. És milyen jól: Jones bombájával fordítottak a piros-fehérek (2–3).

Öt perc múlva Brown vágta bottal arcon Sárát, négy perc kiállítás lett a jutalma, és Tendler gólja jelentette a nemes bosszút a durvaságra: 2–4 állt az eredményjelzőn és érezhető volt, innen már nem veszíthetnek a gyergyóiak.

Persze, a Corona mindent megtett, hogy ne így legyen. Nehéz perceket éltek át Gógáék, hosszú emberhátrányos időszakokat kellett kivédekezni, de sikerült. Cooke remekelt, a mezőnyjátékosok önfeláldozóan küzdöttek.

Az 59. percben pedig teljes lett a gyergyói szurkolók eufóriája: Valdix lőtte az ötödik gólt az üres brassói ketrecbe.

Jöhetett az ünneplés, és a székely himnusz. A Gyergyói Hoki Klub először jutott a legjobb négy közé az Erste Ligában.

A csapatnak nincs ideje ünnepelni, a tervek szerint vasárnap már az elődöntő első meccsén kell teljesíteni Csíkszeredában, a Sportklub vendégeként.

Jégkorong Erste Liga negyeddöntő, 7. mérkőzés:

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 2–5 (1–1, 1–1, 0–3).
Összesítésben: 3–4.
Gólszerzők: Daniel Tranca (4. perc), Cody Fowlie (21.), illetve Pavel Vorobjev (12.), Ryan Rupert (31.), Mitchell Jones (41.), Jereme Tendler (46.), Andreas Valdix (59.).
Kapura lövések: 54–47.
Kiállításpercek: 12–16.