9.00 Nyíltvízi úszás, vizes világbajnokság, Budapest (M4 Sport)
11.20 Műugrás, vizes világbajnokság, Budapest (M4 Sport)
13.00 Tenisz, Grand Slam-torna, Wimbledon (Eurosport 1, Eurosport 2)
13.00 Nyíltvízi úszás, vizes világbajnokság, Budapest (M4 Sport)
15.30 Műugrás, vizes világbajnokság, Budapest (M4 Sport)
17.00 Férfi vízilabda, vizes világbajnokság: Szerbia–Horvátország (M4 Sport)
20.30 Férfi vízilabda, vizes világbajnokság: Spanyolország–Montenegró (M4 Sport)
22.00 Férfi vízilabda, vizes világbajnokság: Magyarország–Olaszország (M4 Sport)
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!