Elődöntőbe lőtte magát a magyar női pólócsapat a vébén

MTI 2022. június 28., 23:34

Öldöklő küzdelemben a magyar női vízilabda-válogatott legyőzte Ausztráliát és bejutott a hazai rendezésű világbajnokság legjobb négyes mezőnyébe.

Kis dolgok döntöttek, a végjátékban jobban bírták a magyarok Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Bíró Attila által irányított hazaiak Kolumbiát és Kanadát legyőzte a csoportkörben, az olaszoktól kikapott, így már a legjobb nyolc közé jutásért medencébe kellett szállnia. Itt Argentína nem jelentett akadályt, hozták a kötelezőt, a negyeddöntőben kedden este Ausztrália ellen mérkőztek meg.

Az egyformán a szűk világelitbe tartozó együttesek összecsapásának azzal a háttérrel vághattak neki a felek, hogy a legutóbbi két tétmérkőzést az ausztrálok nyerték.

Az első találatot a vendégek jegyezték, innen fordítottak a magyarok, de a nyitónegyed végére újból a szigetországiak 3–2-re vezettek. A második negyed hosszú perceken át a fel-le úszásokról szólt, mert mindkét oldalon elrontották a támadásokat, ám rendre kimaradtak a helyzetek, mígnem végre Keszthelyinek sikerült az egyenlítés (3–3).

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A harmadik felvonás volt a döntő, itt kétszer betaláltak a magyarok, anélkül, hogy az ellenlábas ezt megtette volna (5–3). A záró játékrészben büntetőből szépítettek az ausztrálok, de közelebb nem kerültek mert a magyarok döntő szituációkban jobban összpontosítottak.

7–6-ra legyőzte az ausztrál csapatot a kedd esti negyeddöntőben, és a csütörtöki elődöntőben a hollandokkal találkozik a budapesti vizes világbajnokságon.

Női vízilabda, világbajnokság, negyeddöntő:

Magyarország–Ausztrália 7–6 (2–3, 1–0, 2–0, 2–3).

korábban: Hollandia–Görögország 12–7, Egyesült Államok–Spanyolország 13–8, Olaszország–Franciaország 17–7.

A csütörtöki elődöntők programja: Egyesült Államok–Olaszország (17.00) és Magyarország–Hollandia (22.00).