15.00 Darts, világbajnokság, Frimley Green, Anglia (Eurosport 2)
16.30 Kerékpározás, World Tour, baszk körverseny (Eurosport 1)
17.00 Tenisz, WTA-torna, Charleston (Digi Sport 2)
18.00 Tenisz, WTA-torna, Bogotá (Digi Sport 4)
18.00 Labdarúgás, 1. Liga: Sepsi OSK–Clinceni (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Look Sport)
19.00 Curling, világbajnokság, Las Vegas (Eurosport 2)
19.30 Labdarúgás, Serie A: Verona–Genoa (Digi Sport 3, Orange Sport 2, Look Sport 2)
21.00 Labdarúgás, 1. Liga: Kolozsvári CFR–FC Argeș (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Look Sport +)
21.00 Teremlabdarúgás, NB I.: Haladás–Veszprém (M4 Sport)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Milan–Bologna (Digi Sport 2, Orange Sport 2, Look Sport)
22.00 Labdarúgás, Premier League: Crystal Palace–Arsenal (Eurosport 1 Ro)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Sociedad–Espanyol (Digi Sport 3, Orange Sport 3, Look Sport 3)
22.15 Labdarúgás, Liga Portugal: Porto–Santa Clara (Look Sport 2)
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!