Élmezőnyben végzett a Teslovan–Cseh kettős

Dobos László 2020. augusztus 17., 15:19 utolsó módosítás: 2020. augusztus 17., 16:01

A Simone Tempestini–Sergiu Itu (Skoda Fabia R5) duó nyerte a román ralibajnokság harmadik futamát, a hétvégi Szeben Ralit.

Teslovanék jól szerepeltek a Szeben Ralin Fotó: RallyPhoto Hunters

A dobogó második fokára a Dan Gîrtofan–Tudor Mârza (Skoda Fabia R5) kettős állhatott, a harmadikra pedig Sebastian Barbu és Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2).

Az Adrian Teslovan–Cseh Vajk Imre (Citroen DS3 R3T Max) összetételű székelyföldi csapat összetettben az előkelő 8. helyen végzett, a kétkerék-meghajtásúak kategóriájában pedig a dobogó második fokára állhatott.

A másik székelyföldi csapat, a Csató Roland–Csikós Sándor (Suzuki Ignis Sport) kettős feladásra kényszerült. A Szeben Ralin összesen 53 autó állt rajthoz, de közülük 21-en nem tudták befejezni a versenyt.

Az összetett bajnoki rangsort Tempestini vezeti 130 ponttal, második Dan Gîrtofan 99 ponttal, a harmadik helyen álló Norbert Maior pedig 75 pontot összesített. A román ralibajnokság a tervek szerint szeptember 4–5-én folytatódik a Jászvásár Ralival.